Asm. nuotr.

1 iš 3 merginų Lietuvoje teigia niekada nesportavusios: žymi stilistė ragina keisti įpročius

Trečdalis (32 proc.) Lietuvos moterų teigia niekada nesportavusios, nors beveik du trečdaliai (64 proc.) sutinka, kad sportuojant brendimo laikotarpiu (11-17 m.) įgyjama įgūdžių, kurie gali padėti siekti gyvenimo tikslų. Aktyviam gyvenimo būdui neabejinga stilistė ir nuomonės formuotoja Ieva Swan jaunų merginų abejingumą sportui vadina mūsų visuomenės problema ir savo pavyzdžiu nori įkvėpti rinktis aktyvų gyvenimo būdą.

Kompanijos „Procter&Gamble“ prekės ženklo „Always“ užsakymu reprezentatyvią Lietuvos moterų apklausą fizinio aktyvumo pokyčių brendimo laikotarpiu (11-17 m.) šių metų liepą atliko „Spinter tyrimai“.

Sportas lydi visą gyvenimą 

Pasak I. Swan, nepaisant to, kad kiti bendraamžiai kartu nesportuodavo, sportas ją lydi nuo pat vaikystės. „Sportuoti pradėjau pirmoje klasėje, ėmiau lankyti šokius – pramoginius, brake dance stiliaus ir kitus. Po šokių mane sudomino lengvoji atletika: šiuo sportu nusprendžiau užsiimti profesionaliai. Mėgau bėgioti ir išmėginti savo jėgas, nors pamenu, kad tuomet šiuo sportu užsiiminėjau be bendraamžių palaikymo. Užsiėmimus lankiau visiškai viena, niekas iš klasiokių nenorėjo prisijungti, tad turėjau susipažinti su naujais žmonėmis ir užmegzti naujas draugystes”, – prisimena nuomonės formuotoja.

Sportas iš I. Swan gyvenimo niekur nedingo ir šiandien, moteris aktyviai sportuoja kasdien. „Kaip vaikystėje, taip ir dabar labai aktyviai sportuoju, tik šiuo metu esu pasirinkusi kitas sporto šakas. Daugiau dėmesio skiriu vandens sportui, mano didžiausia aistra – banglentės. Taip pat reguliariai einu į sporto salę, važinėju riedučiais, dviračiu, kartais išsiruošiu pabėgioti. Sportas man tiesiog neatsiejama dienos dalis, dažniausiai būtent nuo jo noriu pradėti rytą, nes pasportavusi labai gerai jaučiuosi ir galiu kibti į darbus”, – pasakoja I. Swan.

Aktyvaus gyvenimo būdo mylėtoja atvirai atskleidžia, kad sportas paauglystėje padėjo formuotis jos asmenybei. „Bet koks sportas paauglystėje formuoja naujus įpročius, ugdo didesnį pasitikėjimą savimi ir išmoko disciplinos, galiu tai patvirtinti iš asmeninės savo patirties”, – pabrėžia Ieva.

Vietoj sporto – gražių asmenukių siekis

I.Swan pastebi, kad mūsų visuomenėje, ypač tarp paauglių, trūksta fizinio aktyvumo. „Dabar daugelis jaunų žmonių yra įnikę į socialinius tinklus arba kitas pasyvias laiko praleidimo formas. Anksčiau kieme su draugėmis šokinėjome šokdyne ar virvute, o dabar matau mergaites sėdint ant suoliuko ir diskutuojant, kuris filtras gražiausiai redaguoja nuotraukas”, – kalba nuomonės formuotoja.

Pasak Ievos, sporto teikiamos naudos – įvairiapusės: nuo naujų draugysčių iki geros emocinės savijautos. „Keičiantis sporto šakoms, mezgėsi naujos pažintys, augo pasitikėjimas savimi. Mėgstu sakyti, kad nuolat sportuojant suformuojamas judėjimo įprotis, o kūnas tampa pasiruošęs visiems iššūkiams ir leidžia mums įkopti į aukščiausią kalną, nuvažiuoti begalę kilometrų dviračiu, padaryti tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo neįmanoma. Žinoma, gera emocinė savijauta taip pat itin didelis sporto privalumas, man tai – būdas išlaisvinti mintis nuo nerimo ir atsipalaiduoti”, – atskleidžia Ieva.

I.Swan kartu su prekės ženklu „Always” kviečia palaikyti sportuojančias merginas. Siekdamas sportu skatinti merginų pasitikėjimą savimi, prekės ženklas šių metų rugpjūčio 16 – spalio 2 dienomis Lietuvoje vykdo socialinę kampaniją „Palaikykime sportuojančias“.

Už kiekvieną nupirktą prekės ženklo „Always“ higieninių paketų pakuotę bet kuriame prekybos tinkle visoje Lietuvoje 0,11 Eur parama bus skirta asociacijai „Aktyvus jaunimas“.

I.Swan paaugles nori įkvėpti savo pavyzdžiu. „Pasitikėkite savimi ir stenkitės kuo daugiau visko išbandyti. Nekreipkite dėmesio į tai, kas ką sako ir tiesiog bandykite, kol atrasite mėgstamą sporto šaką, kuri, tikiu, gali teigiamai pakeisti jūsų gyvenimą”, – surasti mylimą sportą kviečia I. Swan.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: