Basų kojų parke galima gėrėtis ir žirgais
Biržuose, pretenduojančiuose į Šiaurės Lietuvos turizmo meką, atsirado naujas objektas. Jis dar kartą parodo, kiek daug gali iniciatyvus verslas, siekiantis pritraukti lankytojų. Praėjusį savaitgalį į Drąseikių kaimą beveik nenutrūkstamu srautu plūdo automobiliai. Biržiečių šeimos skubėjo apžiūrėti naujai įkurtą Eko basų kojų parką.
Apie parką užteko paskelbti informaciją „Facebooke“, Biržų turizmo informacijos centro tinklalapyje bei įdėti skelbimą į „Šiaurės rytus“.
Sumanymas kilo pirtyje
Basų kojų tako sumanytojai – ūkininkas Sigitas Aukštikalnis ir jo vaikystės draugas Vaidremas Tuinas. Pastarasis ir pasitinka į parką atvykusius poilsiautojus. V. Tuinas neslėpė, kad idėja įkurti tokį taką kilo su draugu sėdint pirtyje. Giminaitis pradėjo pasakoti panašų taką matęs Belgijoje. Tik jis įrengtas valstybės lėšomis ir įkurtas kaip labirintas laukuose.
Įgyvendinti mintį bičiuliai nutarė nedideliame Drąseikių kaimo miškelyje, kuris, pasak įkūrėjų, pasižymėjo tik tuo, kad čia augo kiečiai ir dilgėlės.
Žemė, kur įrengtas Basų kojų parkas, priklauso ūkininkui S. Aukštikalniui.
Jį vyrai kūrė remdamiesi savo pačių idėjomis. Ir tik vėliau sužinojo, kad panašūs įrenginiai yra Latvijoje, Birštone.
Biržiečiai nebandė ieškoti galimybės pasinaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Sako, jei įmanoma, geriau viską padaryti savo lėšomis ir niekam neįsipareigoti.
Basų kojų parkas buvo rengiamas nuo šių metų balandžio mėnesio. Čia nuolat dirbo keturi žmonės, S. Aukštikalnio ūkio darbininkai.
Buvo kertami medžiai ir krūmai, rankomis plėšiamos medžių šaknys, valoma teritorija. Takas įrengtas derinantis prie miško reljefo.
„Yra daugybė sumanymų. Takas ateityje bus ilgesnis. Bet, jei viską būtume bandę įgyvendinti šiais metais, iki vasaros pabaigos takas nebūtų pradėjęs veikti. Greitu metu bus pastatytos rimtos rodyklės, vedančios į žirgyną ir taką, o ateityje – automobilių stovėjimo aikštelė“, – sako V. Tuinas.
Basų kojų parko įkūrėjai, regis, jau dabar pagalvojo apie daugybę dalykų. Atvykę lankytojai savo batus gali pasidėti specialiose lentynose. Grįžę iš pasivaikščiojimo taku – nusiplauti kojas po tekančiu vandeniu ir nusišluostyti jas popieriniais rankšluosčiais. Beje, geras vanduo tinka ir ištroškusiam atsigerti.
Netoliese įrengtas ir lauko tualetas.
Take – akmenukai ir mediniai tiltai
Basų kojų tako ilgis – 800 metrų. Pradėjus eiti akmenuotu taku už vingio laukia smėlis. Vėliau tenka eiti per pjuvenas, įvairaus dydžio ir formos akmenis, lentas. Tako kūrėjai pasirūpino ir gamtinėmis medžiagomis – maloniai nuteikia ėjimas per nendres, vyteles, kankorėžius. Galima šokinėti nuo kelmelio ant kelmelio, pereiti ir paprasčiausiu juodžemiu. Tenka pereiti ir melioracijos griovį, vėliau pakilti mediniu tilteliu į viršų ir staigiai nusileisti. Smagu po aštrių akmenukų pereiti paprasčiausiu smėliu ar netgi žvyru.
Pailsus tako viduryje galima prisėsti ant suoliuko, atsipūsti.
Vienoje vietoje basų kojų takas eina pro ganyklą. Čia galima pasigėrėti gražuoliais arkliais ir vos dviejų savaičių kumeliuku.
Einant taku galim pažinti ir gamtą – šalia jo auga vienas kitas grybas, sirpsta uoga, o po kojomis prastriksi varlytės.
Juokaudami Basų kojų parko lankytojai įkūrėjo klausinėjo, kodėl ant tako nėra kaitusių žarijų, kiti pageidavo pabraidyti po purvą. Kai kurie vaikai minėjo, kad einant akmenukai duria kojas.
Viena moteris džiaugėsi, kad einant taku buvo pamasažuotos pėdos, suaktyvėjo kraujotaka.
Tako įkūrėjai sako, kad reikia patirti visokiausių pojūčių – tokia jo esmė.
Galima pajodinėti žirgais
Poilsiautojai, praėję basų kojų taku, neskubėjo skirstytis į namus. Vieni, pasitiesę ant pievos pledus, užkandžiavo. Kiti apsilankė greta esančiame S. Aukštikalnio žirgyne ir ne tik pasigėrėjo gražuoliais žirgais, bet ir panoro pajodinėti.
Basų kojų parkas atidarytas tik prieš savaitę. Tačiau jau dabar jo įkūrėjai neabejoja, kad idėja pasiteisino.
Parko kūrėjai dirbdami juokavo, kas greičiau baigs darbus – ar jie, ar kelininkai, planuojantys nutiesti asfaltą į Drąseikius.
„Tikimės, kad greitu metu kelias bus išasfaltuotas. Tuomet bus daug patogiau atvykti“, – sakė V. Tuinas.
Basų kojų parkas veiks kasdien nuo 12 valandos iki vakaro – tol, kol bus lankytojų. Vizito kaina vienam žmogui – 3 eurai.
Norintys sužinoti daugiau informacijos gali paskambinti parko įkūrėjams telefonu 8 639-89382.
Jurgita Morkūnienė
Nuotraukoje: Vienas iš originalaus parko sumanytojų – Vaidremas Tuinas.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!