R. Račkauskas: iš valdančiosios daugumos pasitraukianti frakcija jau seniai atstovavo opozicijai
Meras RYTIS RAČKAUSKAS – apie praėjusios savaitės įvykius Savivaldybėje.
Praėjusią savaitę apie pasitraukimą iš valdančiosios daugumos pranešė socdemai. Kaip vertinate tokį žingsnį?
Kaip rodė Donato Degenio veiksmai ir jo formuojama frakcijos laikysena valdančiojoje daugumoje, šis žingsnis buvo neišvengiamas, todėl turėjome vienintelį klausimą – kada. Kaip ir prognozavau, oficialiai apie pasitraukimą buvo pranešta prieš pat rinkimus. Ko gero, D. Degenis naiviai tikėjosi, kad toks pareiškimas besibaigiant rinkimų kampanijai pelnys jam dividendų.
Pasitraukimą iš valdančiosios daugumos būtent dabar vertinu kaip neadekvatų D. Degenio veikimą, kuomet svajonė patekti į Seimą ir primityvokas šio tikslo siekimas įkaitais pavertė socialdemokratų frakciją Taryboje ir visą partijos Panevėžio skyrių.
Manote, kad pasitraukimas inicijuotas D. Degenio?
Vienareikšmiai. Priešiškas D. Degenio veikimas prasidėjo pačioje kadencijos pradžioje, kuomet jis turėjo aiškų tikslą tapti mero pavaduotoju, bet nebuvo paskirtas dėl išsilavinimo ir kompetencijos stokos. Jau tada supratome, kad konstruktyvus darbas su juo nebus įmanomas. D. Degenis buvo paskutinis prisijungęs prie valdančiųjų, jis niekada nedalyvavo koalicijos veikloje, nėra pateikęs jokių pasiūlymų, retai dalyvavo komisijų ir tarybų veikloje. Miestui itin svarbioje Regiono plėtros taryboje jis beveik nedalyvauja, taigi balsuodami dažniausiai turime tik du balsus iš trijų, o sprendžiant kiekvienam panevėžiečiui svarbius klausimus, susijusius su miestui tenkančiomis lėšomis, kiekvienas balsas yra būtinas.
Su kitais socialdemokratų frakcijos atstovais darbas vyko sklandžiau, daugeliu klausimų rasdavome bendrą poziciją, tačiau balsavimo dieną ji neretai būdavo visiškai pakeičiama pagal partijos skyriaus pirmininko D. Degenio reikalavimus.
Todėl sakau: šiuo atveju problema yra ne partija, skyrius ar frakcija. Problema – vienas žmogus, nesuprantantis, kad vaikiškos asmeninės ambicijos kenkia tik jam pačiam ir jo partijai.
Beje, neatmetu galimybės, kad, kaip ir prieš kiekvienus rinkimus, galime tikėtis ir daugiau neadekvačių pareiškimų ar tendencingų publikacijų, kuriomis, juodinant oponentus, bus bandoma pelnyti rinkėjų simpatijų. Tačiau esu tikras, kad žmonės pajėgūs atsirinkti ir tinkamai įvertinti tokią kai kurių kandidatų politinę kultūrą.
Kokie artimiausi pokyčiai laukia?
Viena vertus, esminių pokyčių nebus. Valdančioji dauguma išlieka, tiesiog iš jos oficialiai pasitraukė frakcija, jau seniai atstovavusi opozicijai.
Žinoma, tam tikri pokyčiai neišvengiami. Partijai pasitraukus iš koalicijos, turėtų trauktis ir į postus deleguoti jos atstovai. Todėl vis dar laukiu sekretoriato vadovės Ingridos Mazaliauskienės prašymo atleisti iš pareigų, artimiausiame Tarybos posėdyje bus sprendžiama dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo Ramūno Vyžinto atleidimo.
Be abejo, peržiūrėsime atstovavimą įmonių stebėtojų tarybose, komitetų sudėtis, kuo skubiau keisime atstovą Regiono plėtros taryboje.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!