A. Kaušpėdas: „Kūrybiniai ieškojimai muzikoje formuoja unikalų grupės veidą“

Šią savaitę žinomiausioje televizijoje internete TV3 Play prasidėjo laidos „Muzikinis cechas“ antrasis sezonas. Pernai didelio susidomėjimo sulaukusios laidos kūrybinė grupė kviečia ir šiemet išgirsti alternatyviosios muzikos talentus. Internautai pamatys interviu su tokiomis grupėmis kaip „Freaks on floor“, „SOLO ansamblis“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Parklights“ ir kitomis, išgirs jų gyvo garso dainas.

Didinamas alternatyviosios muzikos grupių žinomumas

„Muzikinio cecho“ naujajame sezone persipins muzikos stilių įvairovė – nuo indie-elektronikos iki gospelo. „Kai kurių laidos svečių dainos nuskambės visiškai kitaip nei įrašuose. Tai gyvai atlikti, kai kur net improvizuoti kūriniai, kurių neišgirsite niekur kitur, tik mūsų laidose“, – sako laidos prodiuseris Audrius Pakšys. Pasak jo, dauguma populiariosios muzikos dainų yra labai panašios. Ir dažnai tos, kurios iš pradžių smagiai „kabino“, ilgainiui, girdimos prekybos centruose, iš radijo, savo kompiuterio, pradeda erzinti. Laidos tikslas – didinti alternatyviosios muzikos žinomumą ir padėti klausytojams atrasti unikalią kūrybą.

Vienos seniausių Lietuvoje alternatyviosios muzikos grupių „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas sako, kad alternatyviosios muzikos kūrėjai paprastai turi pagrindinius darbus, todėl jiems trūksta laiko strateguoti ir kurti muzikos pardavimo planus. Dėl šios priežasties jie nėra tokie matomi kaip populiariosios muzikos atstovai. Pats būdamas architektas, A. Kaušpėdas teigia, kad vien tik iš muzikos pragyventi gali nedaugelis, bet tai būdinga ne tik Lietuvos muzikantams: „Nereikia įsivaizduoti, kad lietuviai yra kažkokie vargšeliai. Juk Niujorke taip pat yra labai daug muzikantų, kurie dieną eina į biurus, o vakarais brazdina gitaromis nedidelei grupelei savo gerbėjų. Vieniems pasiseka atsidurti didžiosiose scenose, kitiems – ne.“

Prieš lipant į sceną reikia „atlikti namų darbus“

A.Kaušpėdo teigimu, alternatyviosios muzikos kūrėjai ir atlikėjai yra drąsesni, atviresni. Jienepriklausomi arba mažiau priklausomi nuo vadybininkų ir nuo „mainstrymo“ diktuojamų sąlygų, todėl nebijo klysti ir atskleisti savo kitoniškumo. Jų kūryba yra unikali, todėl verta dėmesio. „Manau, būtent alternatyvos ieškojimas leido mums tapti išskirtiniams. Muzikinės karjeros pradžioje mūsų muzikiniam stiliui neišvengiamai didelės įtakos turėjo tokie pasaulinio lygio atlikėjai kaip „Vokiečių trio“, Frankas Zappa, „Talking heads“. Klausydamiesi jų dainų mes papildydavome savo kūrybą kitokiais muzikos elementais. Nenorėjome kopijuoti, norėjome lipdyti kelis muzikos stilius ir būti unikalūs“, – apie grupę „Antis“ pasakoja jos lyderis A. Kaušpėdas.

Pasak jo, tie kūrybiniai ieškojimai ir yra labai įdomūs, nes jie formuoja unikalų grupės veidą. Besikuriančiai grupei reikia pasirinkti savo kryptį, turėti informatyvų, grupės ideologiją atitinkantį pavadinimą, bet taip pat labai svarbu nepamiršti jausti atsakomybę prieš savo klausytojus. „Pastarieji „Anties“ koncertai tikrai buvo labai teatrališki, nes žmonėms reikalinga įvairiapusiška renginio forma, jungianti garsą, šviesas ir netgi dramą. Prieš lipant į sceną kiekvienas atlikėjas turi atlikti namų darbus ir parodyti tokį koncertą, už kurį žiūrovas nesigailėtų sumokėjęs pinigus“, – įsitikinęs A. Kaušpėdas. Pasak jo, žmonėms reikia šou – jis ateina pasižiūrėti ne į tai, kaip tu liūdi. Tas šou gali būti labai kūrybiškas arba labai paviršutiniškas, priklausomai nuo to, ką tu nori perteikti žiūrovui.

Naujajame sezone – dvi naujienos

Pirmoje „Muzikinio cecho“ laidoje savo dainą „Pasakyk kažką gražaus“ iš savo naujo albumo „Tu dalis manęs“ pristato Edgaras Lubys. Balandžio mėnesį jo gerbėjai galės ne tik klausyti naujausių dainų internete, bet ir apsilankyti turo koncertuose visoje Lietuvoje. E. Lubys sako, kad dainas kuria jau penkiolika metų ir, nors pagrindinė jų tema išliko meilė, jo muzikos stilius su metais keičiasi. Scenoje jis vis dažniau koncertuoja nebe vienas, o su grupe.

Vienoje iš „Muzikinio cecho“ laidų naujieną pristatys ir grupė „Freaks on floor“ – savo dainos „Feelings“ vaizdo klipą. Grupės vokalistas Justinas Jarutis pasakoja, kad prie klipo idėjos įgyvendinimo prisidėjo labai daug žmonių. „Tiek žmonių paprastai Lietuvoje dirba kuriant lietuvišką filmą“, – kūrybinės grupės entuziazmu džiaugiasi J. Jarutis. Pasak jo, vaizdo klipo daina yra apie žmones. Jie kiekvienus iširusius santykius turėtų vertinti kaip pamoką ir toliau gyventi nedarydami tų pačių klaidų.

Kaip skamba alternatyva įvairiems muzikos stiliams, žiūrėti ir klausyti kviečia laida „Muzikinis cechas“ kiekvienam patogiu laiku per TV3 Play: http://play.tv3.lt/programos/muzikinis-cechas.

Žinomiausia televizija internete – TV3 Play!

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: