Asm. archyv. nuotr.

A. Kubilius: „Ar reikia karo, kad ES suprastų, kiek svarbi yra Ukrainos europinė integracija?“

Europos Parlamento plenarinėje sesijoje vakar svarstant ES užsienio politikos 2021 metų ataskaitą, Europos Parlamento (EP) narys, EP specialusis pranešėjas Rusijos klausimu Andrius Kubilius priminė, jog svarbiausias strateginis mūsų užsienio ir saugumo politikos tikslas – taika Europos kontinente. Tačiau pagrindinis iššūkis taikai – autoritarinė ir agresyvi Rusija.

„Nauja saugumo architektūra Europos kontinente įmanoma tik tuomet, kai Rusija pasuks demokratijos keliu, – sakė EP narys. – ES turi didžiulę „minkštąją“ galią daryti įtaką pokyčiams savo kaimynystėje. Ukrainos europinė integracija – vienintelė galimybė Europos Sąjungai pagelbėti Ukrainai tapti sėkminga valstybe, o tai turės ir stiprų poveikį Rusijos demokratėjimui“.

Ragindamas integruoti Ukrainą į ES šeimą, A. Kubilius pabrėžė: „Gerai, jog Vakarų Balkanų integraciją pripažįstame ypač svarbia viso kontinento stabilumui ir saugumui. Tačiau nesuprantu, kodėl to paties negalime pasakyti apie Ukrainos integraciją? Dėl Balkanų šalių ši pozicija buvo išreikšta 1999 m., pasibaigus karui. Ar tikrai privalo kilti karas Ukrainoje, kad ir šią šalį vertintume taip pat?“


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: