A. Kubilius (Asm. archyvo nuotr.)

A. Kubilius: „Atėjo laikas ES priimti ryžtingą sprendimą ir konfiskuoti visą 300 mlrd. eurų įšaldytą Rusijos turtą“

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius antradienį Strasbūro EP plenarinėje sesijoje paragino Europos Sąjungą priimti ryžtingą sprendimą ir konfiskuoti visą 300 mlrd. eurų įšaldytą Rusijos finansinį turtą.

Pasak europarlamentaro, kiekvieną dieną Ukrainai dėl Rusijos karo padaroma vis naujų nuostolių, kurių suma gerokai viršija 400 mlrd. eurų.

„Rusija turi visiškai atlyginti šią žalą. Naujausiais skaičiavimais, šiuo metu ES svarstomos priemonės, taikomos Rusijos turtui, leidžia gauti tik apie 2-3 mlrd. eurų per metus, o įšaldytas Rusijos finansinis turtas siekia beveik 300 mlrd. eurų, – teigė A. Kubilius. – Todėl ES turėtų pasinaudoti tarptautiniu mastu pripažintomis atsakomųjų priemonių priemonėmis, leidžiančiomis valstybėms narėms areštuoti visą įšaldytą turtą, o ne tik iš jo gaunamą pelną, ir panaudoti jį Ukrainos atstatymo ir kariniams poreikiams tenkinti“.

Pasak EP nario, nuogąstavimai, kad tokį konfiskavimą draudžia valstybės turtui taikomas tarptautinis teisinio imuniteto principas, yra visiškai klaidingi, nes tarptautinės teisės ir Jungtinių Tautų rekomendacijose numatyta, kad valstybės gali naudoti atsakomųjų priemonių priemonę reaguodamos į kitos valstybės tarptautiniu mastu neteisėtus veiksmus.

„Panašų mechanizmą Jungtinės Valstijos 1981 m. panaudojo prieš Irano valstybės lėšas, o 1992 m. – prieš Irako valstybės lėšas, siekdamos atlyginti Kuveitui padarytą žalą; tą patį mechanizmą JAV administracija taikys ir dabar, kai JAV Kongresas pritarė 20 mlrd.“, – kalbėjo A. Kubilius.

Jis pabrėžė, kad atėjo laikas ES priimti ryžtingą sprendimą dėl atsakomųjų priemonių ir konfiskuoti visą 300 mlrd. eurų įšaldytą Rusijos turtą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: