A. Kubilius (Nuotrauka iš ELP kongreso Zagrebe).

A. Kubilius: „ES daugiametė finansinė programa buvo suplanuota tikintis amžinos taikos“

Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius, kalbėdamas Europos Parlamento plenarinėje sesijoje apie Parlamento pranešimą dėl ES daugiametės 2021-2027 m. finansinės programos tobulinimo, pabrėžė, kad gyvename karo sąlygomis, tačiau su tam nepritaikytais finansais, nes daugiametė finansinė programa buvo suplanuota ir patvirtinta tikintis amžinos taikos.

„Turime suprasti, kad šis karas – tai ir mūsų karas. Iš mūsų tai reikalauja visų mūsų išteklių mobilizavimo. Norint laimėti karą, turi būti tvarkinga ne tik kariuomenė, bet ir finansai. Turi būti pakankami „karo finansai“, – sakė EP narys. – Turime finansuoti ginklų tiekimą į Ukrainą, Ukrainos biudžeto poreikius, Ukrainos rekonstrukciją, Ukrainos ir kitų šalių kandidačių pasiruošimą narystei ES“.

Pasak A. Kubiliaus, daugiametės finansinės programos struktūra ir dydis yra nepakankami, kad patenkintų karo ir kitų didžiųjų krizių keliamus poreikius.

Kodėl taip yra? Pranešime aiškiai sakoma: „Parlamentas apgailestauja dėl to, kad ES biudžetas laipsniškai mažėja kaip ES bendrųjų nacionalinių pajamų (BNP) procentinė dalis, ir dėl pernelyg didelio dėmesio tam, kad bendros išlaidos būtų apribotos iki maždaug 1 proc. ES BNP“.

„Tai yra pagrindinė žinutė – negalime ir toliau gyventi su tik 1 proc. siekiančiomis ES išlaidomis. Nes galų gale tai atves visą ES į skausmingą nuosavų finansų krizę. Turime to išvengti“, – sakė EP narys.

A.Kubiliaus teigimu, karo krizė – puiki galimybė sustiprėti geopolitiškai, o taip pat – sustiprinti savo finansus. Tai yra vienintelis kelias pasiekti, kad ES ir vėl būtų stipri!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: