A. Kubilius (Asm. nuotr.)

A. Kubilius: „Europos Sąjungos plėtra reikalinga ne tik Ukrainai, Moldovai ar Vakarų Balkanams“

Ukrainos žmonių didvyriškumas atvėrė duris istoriniams ES sprendimams: suteikti ES kandidatės statusą Ukrainai ir Moldovai, teigė Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius trečiadienį Briuselyje vykusioje Parlamento diskusijoje dėl ES kandidatės statuto suteikimo Ukrainai ir Moldovai.

„Tačiau šiandien, kai autoritarinė Rusija pradėjo nusikalstamą karą prieš demokratinę Ukrainą, turime pasakyti daugiau: pirma, plėtros politika yra svarbiausia geopolitinė ES politika, kadangi tai – vienintelis kelias išplėsti demokratijos, stabilumo ir klestėjimo erdvę. Ir tai – vienintelis kelias užtikrinti taiką visame Europos žemyne“, – pabrėžė europarlamentaras.

Pasak jo, turime suprasti, kad ES plėtra reikalinga ne tik Ukrainai, Moldovai ar Vakarų Balkanams.

„Ji labai reikalinga ir pačiai ES, kadangi plėtra sustiprina ES, ne ją susilpnina. Štai kodėl ir mes, o ne tik ukrainiečiai, turime būti ambicingi ir drąsūs“, – kalbėjo A. Kubilius.

Politikas teigė, kad pastaruosius dešimtmečius ES mes vadovavomės „geopolitinio tingumo“ filosofija. „Tačiau dabar karas reikalauja iš mūsų grįžti prie „geopolitinės drąsos ir plėtros“ filosofijos. Padarykime tai!” – paragino EP narys.

Europos Komisija praėjusią savaitę rekomendavo suteikti ES kandidatės statusą Ukrainai ir Moldovai, o Sakartvelui – narystės ES perspektyvą. Dėl šių rekomendacijų ES vadovai spręs birželio 23- 24 dienomis vyksiančiame viršūnių susitikime.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: