A. Kubilius (Asm. arch. nuotr.)

A. Kubilius: „Putinas nusipelno ne tik tarptautinio arešto bet ir specialaus tribunolo“

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, šiandien kalbėdamas per plenarinę sesiją Strasbūre dėl tarptautinio arešto Vladimirui Putinui, pabrėžė, jog labai svarbu, kad Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) išdavė arešto orderį V. Putinui dėl kaltinimų siaubingu karo nusikaltimu – vaikų deportacijomis.

„Ne tik TBT, tačiau ir Specialusis Tribunolas karo agresijos nusikaltimams tirti turėtų atlikti savo darbą siekiant teisingumo. Todėl Specialusis Tribunolas turi būti įsteigtas nedelsiant, o ES turi imtis pagrindinio vaidmens įgyvendinant tai, ko reikalauja ir šis Parlamentas, – sakė A. Kubilius. – Putinas ir Lukašenka taip pat vykdo nusikaltimus žmogiškumui, žiauriausiai persekiodami savo oponentus. Taip teigiama neseniai paskelbtame JT Žmogaus Teisių Tarybos pranešime. Nusikaltimai žmogiškumui, vykdomi prieš Rusijos ir Baltarusijos žmones, taip pat turėtų būti tiriami TBT arba Specialiojo Tribunolo“.

Pasak parlamentaro, TBT arešto orderio pasekmės aiškios: niekas Vakaruose neturėtų siekti dialogo su karo nusikaltėliu ir niekas iš verslo ar politikos elito karo nusikaltėlio aplinkoje neturėtų tikėtis tarptautinės izoliacijos pabaigos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: