Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

„Ad astra“ apdovanojimą pelnė Smilgių gimnazijos bibliotekininkė

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vykusioje šventinėje „Ad astra” apdovanojimų ceremonijoje paskelbta, kad Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos bibliotekininkė Aušra Kasparienė tapo laureate Panevėžio regiono mokyklų bibliotekų kategorijoje.

„Už kūrybiškumą ir atsidavimą darbui, kuris leidžia bibliotekai sėkmingai žengti koja kojon su šiandienos visuomenės poreikiais ir tapti gyvybingu informacijos sklaidos, edukacijos ir bendruomeniškumo centru, už pastangas skatinant moksleivių skaitymą, ugdant jų kūrybiškumą ir intelektinį potencialą“, – dėkojama Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorės Gretos Kėvalaitienės rašte.

Pati laureatė šventėje dalyvauti negalėjo, tad apdovanojimą atsiėmė Smilgių gimnazijos direktorė Asta Kačarauskienė ir pavaduotoja Aušra Krikščiūnienė.

Ceremonijoje dalyvaujantis Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius įvertino A. Kasparienės atsidavimą nelengvam gimnazijos bibliotekininko darbui.

Pasak rajono vadovo, kai mūsų dienomis daugeliui patrauklesnis internetas ir virtualus bendravimas, vaikus ir jaunimą sudominti knygų skaitymu – nelengva. O pratinti prie knygos reikia nuo mažens, vėliau šio įpročio neišugdysi.

„Kalbame, kad prestižine reikia padaryti mokytojo profesiją. Bet labai reikšmingas ir bibliotekininko indėlis į jaunosios kartos ugdymą. Tad siūlyčiau prestižine siekti padaryti ir bibliotekininko profesiją“,– šie mero žodžiai sukėlė renginio dalyvių aplodismentus ir audringą pritarimą.

Smilgių gimnazijos direktorė Asta Kačarauskienė pasidžiaugė, kad gimnazija turi bibliotekininko darbą ir vaikus mylinčią, išsilavinusią, išmintingą, naujovėms atvirą ir žingeidžią specialistę, kuri pernai įgijo ir pedagoginį išsilavinimą.

A. Kasparienės veikla gimnazijoje neapsiriboja biblioteka. Moteris organizuoja edukacijas, sensorinius skaitymus, veda integruotas pamokas bendradarbiaudama su pedagogais, biblioterapijos užsiėmimus, moksleivius įtraukia į tarptautinius projektus.

A. Kasparienė pasižymi inovatyvumu, veiklumu, bendradarbiaudama su socialiniais partneriais vykdo Smilgių kraštiečių atminimo renginius, aktyviai taiko naujas bibliotekininkystės formas, tobulina kvalifikaciją, žiniomis dalijasi su mokyklos bendruomene. Domisi naujovėmis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

A. Kasparienės padėkos kalba už aukštą jos darbo įvertinimą nuskambėjo iš ekrane demonstruojamo videoįrašo.

2024 metų konkurso laureatėmis taip pat tapo: Savivaldybių viešųjų bibliotekų kategorijoje – Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Austėja Jasaitienė, Savivaldybių viešųjų bibliotekų filialų kategorijoje – Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vandos Zaborskaitės bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Aldona Oniūnienė.

Geriausiais išrinktiems Panevėžio regiono bibliotekininkams įteikti skulptoriaus Alfrido Pajuodžio sukurti nominacijos medaliai. Renginį vedė bibliotekos globėjas Gintaras Mikalauskas. Koncertavo Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos auklėtiniai – tarptautinių konkursų laureatai.

Paraiškas skirti „Ad astra“ nominacijas šiemet vertino Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos direktorė Loreta Breskienė (komisijos pirmininkė), Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Lementauskienė, PAVB Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Audronė Palionienė, Vilniaus miesto centrinės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Simona Žilienė, PAVB Regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus vyriausioji metodininkė Greta Diliūnaitė.

Konkursą „Ad astra“ rengia Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, siekdama pažymėti iniciatyvių, kūrybingų Panevėžio regiono bibliotekininkų veiklą.

Šiemet vykęs konkursas yra aštuntasis.

„Ad astra“ apdovanojimais siekiama pagerbti geriausius Panevėžio ir Utenos apskričių teritorijose veikiančių viešųjų ir mokyklų bibliotekų specialistus, informuoti visuomenę apie prasmingą jų veiklą bei prisiminti Gabrielę Petkevičaitę-Bitę, kurios asmenybė ir vertybės įkvėpė nominacijos idėją.

Panevėžio rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: