Aidas Puklevičius: nustebsite, kaip tikroviškai galima sukurti fiktyvią prodiuserinę bendrovę

Kaip savaitgalį atitrūkti nuo kasdienybės, kad pirmadienį su nauju energijos užtaisu kibtumėte į darbus? Rašytojas ir scenaristas Aidas Puklevičius siūlo savo receptą: jis mėgsta žiūrėti politinius trilerius. Vienas iš jo favoritų – net septyniems „Oskarams“ nominuota ir trimis apdovanota juosta „Operacija „Argo“, kurią jau šį šeštadienį, gegužės 9 dieną, turės progą pamatyti kanalo „TV1000 Premium“ žiūrovai.

„Filmas „Operacija „Argo“ ypatingas tuo, kad atkuria laikmetį iki mažiausių detalių. Jis vaizduoja įtemptą momentą – įkaitų krizę, kuri prasidėjo Irane nuvertus šachą Mohamedą Reza Pahlavį ir į valdžią atėjus Ajatolai Khomeini. JAV ambasados darbuotojai įkaitais buvo laikomi net 444 dienas, o šią dramą stebėjo visas pasaulis“, – jį „užkabinusį“ filmą pristato A. Puklevičius.

Visą video interviu su A. Puklevičiumi, kuriame jis pažeria faktų apie filme vaizduojamą CŽV operaciją ir situaciją Irane, galite pamatyti čia: 

Žinomas proto mūšių vedėjas atskleidžia ir filmo „Operacija „Argo“ atsiradimo užkulisius. Pasirodo, idėja sukurti filmą apie žvalgybos operaciją kilo kino grandui George‘ui Clooney. „Kai 2007 metais buvo išslaptinti CŽV dokumentai, žurnale „Wired“ pasirodė išsamus straipsnis apie slaptą žvalgybinę operaciją Irane. Šis straipsnis pateko G. Clooney į akis, ir jis nutarė sukurti kino juostą. Ją režisuoti apsiėmė Benas Affleckas ir, man atrodo, šis filmas – tik dar vienas įrodymas, kad B. Affleckas – daug geresnis režisierius negu aktorius. Tiek jo „Miestas“, tiek „Operacija „Argo“ yra nuostabiai sukurti filmai“, – komplimentų negaili A. Puklevičius.

Filmą „Operacija „Argo“ rodys kanalas „TV1000 Premium“ jau šį šeštadienį, gegužės 9 dieną, 20.00 val.

Aidas Puklevičius teigia, kad žvalgybiniai trileriai yra puikiausias būdas atitrūkti nuo kasdienybės. „Pažiūrėję šį filmą, jūs pagalvosite: kaip galima taip tikroviškai sukurti fiktyvią prodiuserinę bendrovę, kad ją uždarius, vis dar plaukė filmų scenarijai, o vieną iš jų parašė pats Styvenas Spilbergas“, – šypsosi A. Puklevičius.

Apie filmą „Operacija „Argo“

Filmas sukurtas 2012 metais. CŽV agentas sukuria sudėtingą operaciją, kurios tikslas – išgelbėti šešis amerikiečius Teherane per 1979 metais kilusią JAV įkaitų krizę. Agentas susigalvoja neįtikėtiną priedangą: jis – kino prodiuseris, kuris Irane ieško lokacijos naujam fantastiniam filmui. „Operacija „Argo“ buvo įvertintas trimis „Oskarais“, tarp kurių – prestižinis geriausio metų filmo apdovanojimas. Jį ceremonijos metu paskelbė JAV pirmoji ponia Michelle Obama. Filmas visame pasaulyje uždirbo net 232 milijonus JAV dolerių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: