Akcijos „Kaminukas“ rezultatai

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, kaip ir visi Lietuvos aplinkosaugininkai, vykdė akciją „Kaminukas“. Šios akcijos tikslas – aplinkos oro taršos prevencija, neteisėto atliekų deginimo kontrolė. Jos metu departamento kontroliuojamoje teritorijoje buvo organizuojami reidai.

Reidų metu tikrintos įmonės, kurių katilinėse šilumos gamybai naudojamas kietas kuras, garažų bendrijos, ūkininkų ūkiai, žemės ūkio bendrovių mechaninės dirbtuvės bei fiziniai asmenys. Iš viso akcijos metu buvo organizuota 18 reidų, patikrinti 57 juridiniai asmenys ir 5 fiziniai asmenys.

Panevėžio mieto agentūra organizavo 3 reidus patikrinant garažų bendrijas ir fizinius asmenis. Nustatytas 1 pažeidimas fiziniam asmeniui dėl atliekų deginimo, skirta administracinė bauda.

Panevėžio rajono agentūra organizavo 3 reidus, kurių metu patikrinta 20 juridinių asmenų (įmonės, ŽŪB, garažų bendrijos, 1 sodo bendrija). Pažeidimų nenustatyta. Reidų metu buvo žiūrima, ar fiziniai asmenys nuosavų namų valdose nedegina neleistinų deginti atliekų.

Kupiškio rajono agentūra organizavo 3 reidus, patikrino 13 ūkio subjektų, kurių katilinėse šilumos gamybai naudojamas kietas kuras. Patikrinimų metu pažeidimų nebuvo nustatyta. Katilinėse naudojamas kietas kuras – malkos. Nenustatyta atvejų, kad būtų deginamos naudotos alyvos, naftos produktais užterštos atliekos, impregnuota ar laminuota mediena. Taip pat reidų metu patikrinta 11 garažų bendrijų. Pažeidimų nenustatyta.

Biržų rajono agentūra organizavo 5 reidus. Reidų metu nustatytas vienas pažeidimas dėl atliekų deginimo, fiziniam asmeniui skirta bauda. Reidų metu buvo nustatyti ir kiti pažeidimai – vienam fiziniam asmeniui skirta bauda už netinkamą nuotekų tvarkymą, kitam – už srutų laistymą draudžiamu metu.

Rokiškio rajono agentūra organizavo 4 reidus. Reidų metu buvo tikrintos automobilių remonto dirbtuvės ir garažų bendrijos. Pažeidimų nenustatyta.

Vykdydami reidus aplinkosaugininkai ne tik fiksavo pažeidimus, bet ir daug dėmesio skyrė dėmesio jų prevencijai. O žmones, pastebėjusius kad kaimynai ar įmonės degina šiukšles, ragino kreiptis į rajonų aplinkos apsaugos agentūras arba tiesiog skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Apibendrinant akcijos „Kaminukas“ rezultatus, džiugina tai, kad nustatytų pažeidimų nėra daug – patikrinus 57 juridinius asmenis, pažeidimų nenustatyta. Turbūt galima daryti išvadą, kad juridiniai asmenys žino reikalavimus ir jų laikosi. Tuo tarpu fiziniai asmenys dar vis yra linkę surizikuoti.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: