Akcijos „Viena žvakė“ iniciatoriai ragina nenešti į kapines tiek daug stiklinių žvakidžių

Vėlinių išvakarėse visuomeninė organizacija „Lapkričio 2-osios draugija“ socialiniame tinkle „Facebook“ inicijavo akciją „Viena žvakė“, raginančią žmones nepirkti ir nenešti į kapines tiek daug stiklinių žvakidžių.

„Mūsų draugijos paskaičiavimais, kasmet per Vėlines į kapines atnešame apie 2 milijonus žvakidžių, o bendrai per metus – ne mažiau 3 milijonų. Nusprendėme atkreipti žmonių dėmesį ir paraginti susimąstyti, bei paskatinti žmones vartoti atsakingiau. Juk tos tonos vašku apvarvėjusio stiklo po kelių dienų ar savaičių atsidurs savartynuose ir ten pragulės šimtus metų. Klausiame – ar negalėtume savo jausmų ir pagarbos artimiesiems išreikšti santūresniu, mažiau aplinką teršiančiu būdu?“, – teigia „Lapkričio 2-osios draugijos“ pirmininkas Valdas Kaminskas.

Ši nevyriausybinė organizacija taip pat atkreipia dėmesį, kad per Vėlines į kapines be stiklo patenka tonos ilgai yrančių daiktų iš plastiko: žvakidžių, gėlių, vazonų. Pastarieji taip pat galiausiai iškeliauja ne į perdirbimą, bet į savartynus.

Atliekų apskaitą nacionaliniu mastu vykdanti Aplinkos apsaugos agentūra atskirai kapinių atliekų neapskaito,.tačiau agentūros direktoriaus pavaduotojas Rimantas Šerkšnas, išanalizavęs sezoninius atliekų srautus, daro prielaidą, kad Vėlinių laikotarpiu iš kapinių į savartynus gali būti išvežama apie 150 tonų stiklo ir plastiko atliekų daugiau negu kitais mėnesiais

„Turėtume skirti didesnį dėmesį kapinių atliekų problemai spręsti. Kiekiai išvežami dideli, atliekos vis dar retai rūšiuojamos, o jeigu ir rūšiuojamos, vis tiek patenka į bendruosius sąvartynus. Tuo tarpu, stiklas – viena patvariausių pakuočių rūšių, kuri gali būti perdirbama daug kartų. Be to, stiklo žvakidės dar ir tuo problemiška atlieka, kad jos nesusislegia ir savartynuose užima didelį tūrį.“, – sako R.Šerkšnas.

Akcijos iniciatoriai ragina žmones ne tik riboti nešamų į kapines stiklinių žvakidžių kiekį, bet keisti jas žvakėmis plastikinėse taurelėse arba statyti kapinėse daugkartinio naudojimo žvakides su keičiamomis žvakėmis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: