Panevėžio TLK nuotr.

Aktualu būsimiems mainų programų užsienyje dalyviams

Praėjo dar vienas Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovų susitikimas su abiturientais. Šį kartą – su miesto Raimundo Sargūno sporto gimnazijos mokiniais. Jiems pateikta trumpa privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ABC, skirta baigiantiesiems mokyklą.

Pateikiame keletą svarbių dalykų, skirtų tiems, kurie galvoja apie nuolatines (dienines) studijas Lietuvoje ir išvykimą jų metu į užsienį.

  • Jei šie Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai savo studijų metu, t. y. neprarasdami Lietuvos studento statuso, dalyvaus Erasmus programoje ir išvyks studijuoti ar atlikti praktiką į bet kurią užsienio šalį, jie liks Lietuvoje apdrausti PSD valstybės lėšomis. Duomenis apie Lietuvos studento statuso galiojimą pateikia Studentų registras, tad ligonių kasai papildomų dokumentų studentui teikti nereikia.
  • Išvykstant į kitas ES šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, Šveicariją, taip pat Jungtinę Karalystę, iš teritorinės ligonių kasos reikia pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kad mokymosi ar praktikos metu nemokamai galima būtų gauti būtinąją medicinos pagalbą.
  • Studijuosiantieji pagal mainų programą ar praktiką atliksiantys šalyse, nepriklausančiose ES ar Europos ekonominei erdvei, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur ESDK negalioja, medicininiu draudimu turi rūpintis savarankiškai. Vienas iš variantų – apsidrausti privačioje draudimo bendrovėje.
  • Dėmesio! Po vidurinio mokslo pasirinkus savanorystę tiek kitoje ES šalyje, tiek ne ES valstybėse, jaunuoliai Lietuvoje PSD valstybės lėšomis nedraudžiami.

Dėkojame Panevėžio švietimo centro karjeros specialistei Editai Strolienei už organizuotą susitikimą, o Raimundo Sargūno Sporto Gimnazija gimnazistams – už žinias ir klausymąsi!

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: