Akvilė Andriukaitytė: „Lengvoji atletika – tai nesibaigiančios žmogaus galimybės, didžiulės aukos ir kartu dovana“

Akvilė Andriukaitytė – „kylančios lengvosios atletikos žvaigždės“ titulo savininkė, šalies Olimpinės rinktinės narė, Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė – abiturientė. Šiandien jūsų dėmesiui pokalbis su ja.

Kada susidomėjai sportu?

Lengvąja atletika susidomėjau pradinėse klasėse. Mokykloje išsiskyriau savo hiperaktyvumu, todėl buvau pastebėta ir pakviesta į lengvosios atletikos užsiėmimus. Iš pradžių į tai per daug rimtai nežiūrėjau, tačiau vėliau pamilau šią sporto šaką. Esu gimusi Šakiuose ir mano pirmasis treneris buvo Algirdas Ulinskas (Šakiai).

Kodėl būtent lengvoji atletika?

Kitų sporto šakų išbandyti neteko. Mėgstu kovoti už save, todėl patinka sporto šakos, kuriose sportininkai eina kiekvienas už save, o ne komandinės sporto šakos, kuriose sportas vyksta „vienas už visus, visi už vieną“. Ką aš ten tokio matau –  tai nesibaigiančios žmogaus galimybės, didžiulės aukos ir kartu dovana.

Ar prisimeni pirmas oficialias varžybas ir kaip pasisekė?

Savo pirmas varžybas prisimenu lyg šiandien. Jose nebuvo daug dalyvių, tačiau tai buvo mano pirmosios varžybos, pirmasis jaudulys, o rezultatas to – mano pirmasis medalis (juokiasi). Jau savo pirmose varžybose dalyvavau su keliais metais vyresniais už save, o tas faktas leido dar labiau džiaugtis savimi ir savo laimėjimu.

Kokių turi pasiekimų sporte?

Pernai 60 metrų bėgimo rungtyje tapau Lietuvos čempione. Taip pat dalyvavau Europos U20 čempionate, Europos uždarų patalpų suaugusių čempionate, pasaulio U20 čempionate bei Europos olimpinėse žaidynėse.

Kodėl pasirinkai R. Sargūno sporto gimnaziją?

Mokytis ir treniruotis pasirinkau Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnaziją, nes dalyvaujant varžybose teko artimiau pažinti trenerį Remigijų Jakubauską. Čia taip pat turėjau didelį sportuojančių pažįstamų ratą, todėl rinkausi Panevėžį. Pripažįstu, kad mečiau pati sau iššūkį, kai 9-toje klasėje persikėliau į Panevėžį: pradžioje man buvo labai sunku prisitaikyti prie naujos treniruočių metodikos ir visiškai naujos aplinkos. Turėjau perlipti per save, tačiau dabar esu labai laiminga ir patenkinta savo pasirinkimu.

Ką gali pasakyti apie sąlygas mokytis ir sportuoti gimnazijoje?

Šioje mokykloje esame viskuo aprūpinti. Kad ir esame sportininkai, tačiau vadžių niekas neleidžia paleisti ir moksluose. Viskas yra puikiai suderinta. Sportininkai atvykę iš kitų miestų, esame apgyvendinti sporto gimnazijos bendrabutyje, kuriame sudarytos geros gyvenimo sąlygos. Keturis kartus per dieną gauname maitinimą, o tai jau leidžia taupyti mūsų tėvelių pinigines. Taip pat nemokamai gauname avalynę bei sportinius rūbus.

Kokių turi svajonių ar užsibrėžtų tikslų?

Ši sporto gimnazija padėjo daug svajonių įgyvendinti, o baigusi ją ties tuo tikrai nesustosiu. Lieku sporte ir ateityje norėčiau sudalyvauti kuo aukštesnio rango varžybose. O kalbant apie didžiausias svajones – olimpiadą – tai, be abejo, viena iš didžiausių mano svajonių.

Dėkojame už pokalbį ir linkime sėkmės!

Nuotr. Akvilės Andriukaitytės asmeninio archyvo

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: