Aliona Ušanovienė: Naujus metus pasitinkame su ypatingais projektais

Lietuviškiems meniniams dailiesiems amatams būdinga ribota rinka, todėl ir didelė konkurencija dėl klientų dėmesio. Dėl to verslo atstovams nuolat tenka mąstyti, ką naujo įdomaus pasiūlyti klientams. Galbūt jiems reikia ne tik gaminių, prekių, bet ir paslaugų. Rodos gėlės – tai visų mėgstamas, gamtos sukurtas grožis ir floristui vargo neturėtų būti.

Tačiau kiekvienas verslas turi savo specifiką. Floristas paryškina gamtos sukurtą grožį tinkamai komponuodamas žiedus, žalius augalus, priedus. Jis (ji) turi išmanyti, kaip pratęsti gėlių žydėjimą, iš kur atsivežti egzotiškų gėlių. Sugebėti patarti klientams apie gėlių dovanojimo etiketą.

Floristikos įmonė Glamelija sugeba operatyviai sureaguoti ir integruoti į savo veiklą floristikos naujoves, plėsti asortimentą. Glamelija savo veiklą pradėjo Vilniuje nuo vieno mažo salono, šiuo metu veikia trys salonai ir tai nėra riba.

Pats verslo įmonės pavadinimas rodo, kad įmonė sieja gamtinę medžiagą, fantazijos išmonę, komponuojamos gėlės, žali augalai, dirbtiniai puošybos elementai, tai, kas dovaną padarytų dar malonesnę. Nuostabi dovana – gėlės ir saldumynai. Tokia kompozicija gali padėti itin įspūdingai praleisti vakarą. Salonuose prekiaujama skintomis ir vazoninėmis gėlėmis, vestuvinė floristika, komponuojamos gėlės dėžutėse.

Norite šeimos šventės metu sukurti sau pasaką – visai įmanoma: puikią nuotaiką sukuria žvakės su spalvota liepsna. Močiutės dovanotas gėles džiovindavo tarp knygos lapų, kad prisimintų lauktą ir giliai širdin įkritusį dėmesį. Dabar jaunystės dienų ilgesį ilgus metus kels gėlių meškučiai.

Įmonėje mąstoma ir apie edukacijos paslaugas. Antai šiuolaikiniams vaikams trūksta bendravimo su artimaisiais: tėvai, seneliai dirba daug valandų, o brolių seserų vaikas neturi. Norėtų globoti nors augalą, bet tėvams atrodo, kad jie nedera namų interjere. Todėl salonuose mąstoma, kaip suartinti augalus mėgstančius vaikus ir floristikos pasaulį.

Prasidėjo nauji metai, naujų planų, naujų veiklų metas. Apie tai kalbamės su Glamelijos vadove Aliona Ušanoviene kuri šį kart kaip niekad atvira.

Su kokiais įšūkiais jus pasitinka 2020 metai?

Turime labai daug planų – plėtra, edukacija, netikėti mūsų projektai.
Šiais metai įmonė tampa – inovatyvi, kurianti geras sąlygas joje dirbti ir kupina ryžto tapti pavyzdžiu kitiems šiame ypatingame versle.

Jūsų įmonė žada plėstis, kuriuose miestuose numatoma plėtra?

Planuojame išeiti iš Vilniaus ribų. Planuose ir ne vienas šalies miestas ir netikėti sprendimai.
Šie mūsų nauji planuojami salonai kituose miestuose, manau, kad nustebins ne vieną floristikos naujovėmis. Padės sukurti naujas bendravimo ir dėmesio artimiesiems tradicijas. Įvairesnis taps dovanų asortimentas – gėlės ir saldumynai, kompozicijos iš vaisių ir daržovių, išradingiau kursime dekoro elementus. Ir tai dar ne viskas.

Kaip pasikeitė jūsų įmonė?

Daugiau dėmesio skiriame aptarnavimo kokybei, reklamai, rinkodarai. Tai pat mums labai svarbu modernizuoti savo salonus. Daug investuoti į darbuotojų gerovę patogias sąlygas įmonėje dirbti, o klientams ateiti apsipirkti. Turime marketingo vadovą kuriam netrūksta entuziazmo, o profesionalumo siekti skatins klientai, padės kolektyvas, su kuriuo norime kurti įmonę, kuria būtų galima didžiuotis, ir kuri taptų traukos centru gėlių mėgėjams.

Patarkite, kaip prižiūrėti gėlės?

Žiemą – tai kambarinių augalų poilsio metas. Žiemos padariniai: šaltis, skersvėjai, šildymas, sausas oras namuose ir kt. tampa tikru iššūkiu. Daugelis augalų reikalauja mažesnio laistymo, nesusidaro nauja žaluma, silpnai vystosi šaknų sistema. Todėl kambarinius augalus žiemą reikia prižiūrėti itin kruopščiai.
Kadangi žymiai sumažėja šviesos, gėles reikėtų laikyti arčiau langų. Jei jų lapai ar šakelės liečia stiklą, patraukti toliau nuo stiklo – užėjus didesniems šalčiams jie gali nušalti.

Labai atsargiai vėdinti kambarius, nes arti langų stovinčios gėles vos per kelias minutes gali nušalti, jei lauke minusinė temperatūra. Patraukti nuo radiatorių, nes per didelė šiluma gėlėms gali pakenkti.
Gėles reikia laistyti nusistovėjusiu vandeniu.

Jei žiemą pastebite, kad gėlės nesugeria vandens, palaukite pusę valandos ir tą vandenį, kurio nesugėrė, nupilkite. O ciklamenus ir azalijas patariama laistyti iš apačios, pripilant vandens į padėklus.
Nuo augalų lapų dažniau nuvalyti dulkes, paskui juos apipurkšti.
Nežydinčių kambarinių gėlių iki pavasario tręšti nereikia. Geriau žemę papurenti, kad šaknys lengviau įsisavintų deguonį.

Geras floristas yra?

Geras floristas turi stiliaus pojūtį ir meninį skonį. Visada parenka tinkamas gėles kiekvienai progai. Kuria kompozicijas iš gėlių kaip muzikantas melodiją iš natų ar poetas eiles iš savo įspūdžių.

Glamelijai svarbu edukacija, ko netikėto laukti iš jūsų?

Naujų knygų, kursų floristikos mėgėjams. Floristikoje mažai profesionalios ir tikslingos, darbe parankios literatūros.
Tad Glamelija nori investuoti į floristikos profesionalumo sklaidą, todėl savišvieta, edukacinė veikla mums – prioritetas.

Ko palinkėsite skaitytojams?

Linkiu, kad kiekvienas rastų savo pašaukimą, eitų į priekį ir siektų aukštumų. Ir žinoma, kad gėlės puoštų jūsų namus, įstaigas, suteiktų džiaugsmo per šventes, padėtų išreikšti jausmus.


Parengė – Mindaugas Jonušas Glamelija marketingo vadovas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: