TV3 nuotr.

Antrajame TV3 laidos „Starkus stato“ sezone Martynas svarbiausią vaidmenį patikės žmonai: „Tai – jos teritorija“

Praėjusiais metais žinomas Lietuvos keliautojas Martynas Starkus TV3 žiūrovus pakvietė kiek kitokiai kelionei, nei esame įpratę jį matyti. Užkietėjęs miestietis, kaip tuomet save vadino Martynas, nusprendė įsigyti šimtametę sodybą ir užsiimti statybomis – procesu, su kuriuo niekuomet anksčiau nėra turėjęs reikalų. Žiūrovai su malonumu sekė Martyno ir jo šeimos moterų nuotykius, o šiemet jie žada tai pakartoti ir vėl. Tiesa, antrasis „Starkus stato“ sezonas, kuris džiugins jau nuo sekmadienio, šįkart bus kitoks.

„Aš, daugelio akyse, iš keliautojo tapau statybininku“, – šypsosi Martynas ir kviečia prisiminti – ir tai, kas buvo, ir tai, kas dar tik bus.

Kai įsigijo sodybą, M. Starkus tikrai nežinojo, kas jo laukia. Vienu metu jis ir statė namą, ir apie visus kilusius rūpesčius bei džiaugsmus, dar būdamas statybų aikštelėje, iškart pasakojo televizijos žiūrovams. Ir nors tai buvo iššūkis, jie abu su žmona Kotryna sutinka – nuolatinis operatoriaus alsavimas į nugarą darbus tikrai paspartino.

Atsigręžęs atgal, M. Starkus pripažįsta įžengęs į dar neatrastą, jam visai nepažįstamą teritoriją. „Atvirai pasakius, buvau maloniai nustebintas, kad tai sulaukė didžiulio dėmesio – laida buvo puikiai žiūrima, labai daug gerų atsiliepimų sulaukėme iš žiūrovų. Tačiau statybose nėra baigtinio proceso. Tą supratę, kartu su TV3 jėgas suvienijome ir vėl – pristatome antrąjį laidos sezoną“, – sako jis.

Jei pirmojo sezono metu dauguma statybų reikalų buvo patikėti Martynui, šįkart, jo padedama, vairą į rankas dažniau perims jo žmona Kotryna. Antrajame laidos sezone laukia ne tik namo aplinkos, bet ir jo vidaus įrengimo darbai.

K.Starkienės laukia rimti iššūkiai: „Šį sezoną mes keisimės vaidmenimis. Namo įrenginėjimo darbai – Kotrynos teritorija, kurioje aš stengsiuosi jos netrukdyti. Kadangi daug keliauju, bus smagu matyti pokyčius – juk aplinkoje jie kur kas ryškesni.“

Visuomet švelniai apie savo šeimos moteris kalbantis Martynas įsitikinęs, kad jam, kaip ir kitiems vyrams, dažniausiai svarbu praktiškumas. Tą žiūrovai matė ir pirmajame laidos sezone, kai jam teko spręsti krūvą problemų: kai ką nugriauti, kai ką – pastatyti, pačiam susikonstruoti laikiną dušą ir net stalą, išsirinkti langus, duris, imtis namo dažymo ir begalės kitų, ne visuomet malonių, bet būtinų darbų.

O štai estetiką M. Starkus vadina stipriąja moterų puse. Todėl šią, jau kitą statybų pusę, jis žada visiškai patikėti kitoms šeimos narėms. Ir negana to, joms nuolaidžiauti!

„Normalu, kad visose šeimose iškyla derybų, o statybose – ypač, kadangi tai yra vienas labiausiai stresą keliančių dalykų. Tu pavargsti, nori gero rezultato, kad visiems patiktų. O tuomet tenka ieškoti kompromisų. Bet aš visada nusileidžiu – namuose nesiginčiju, nes nematau tam prasmės“, – sako jis.

Pačiam keliautojui aiškiausias aplinkos pasikeitimas – žolės pjovimas, kurį pastaruoju metu jau tikina ne tik prisijaukinęs, bet ir pamėgęs. „Drąsiai galiu sakyti, kad tai – kaip meditacija. Čia esu profesionalas“, – šypsosi jis.

Per tą laiką, kai dėl statybų teko vis daugiau laiko praleisti ne mieste ar kelionėse, o sodyboje, Martyno gyvenime įvyko nemažai pokyčių. Kaip sako pats, keitėsi ne tik sodyba – keitėsi ir jis pats.

„Įdomiausia, kad nebesakau, jog esu užkietėjęs miestietis. Žinoma, tikru miestiečiu likčiau net ir tuomet, jei su visam persikelčiau į mišką. Bet pabuvus sodyboje, pasikeičia mąstymas ir keliaujant. Kai nuvažiuoji į savo oazę sodyboje, patį gyvenimą pamatai kitaip. Kai kurie dalykai ten tampa nebe tokie svarbūs. Galiu patvirtinti, kad žmonės tikrai keičiasi. Taip pasikeičiau ir aš – nebesu toks kategoriškas“, – atvirauja jis.

Nuo statybų pradžios praėjus kiek daugiau nei metams, Martynas tikina pasisėmęs nemažai patirties. Keletą svarbiausių patarimų, be kurių statybos neįmanomos, jis perduoda ir žiūrovams. O ypač tiems, kurių visa tai dar tik laukia.

„Statybose visuomet išleisite daugiau nei planavote. Arba – netikėk, kad viskas bus baigta iki Kalėdų. Geriausiu atveju – iki Velykų“, – juokiasi jis.

Naujas laidos „Starkus stato“ sezonas – jau nuo šio sekmadienio, 17.20 val. per TV3!

TV3 nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: