Apie blynus spintoje ir torčiuką ant debesėlio su J. Baltrukonyte

Balandžio 16 d. „Židinio“ biblioteka sulaukė ypatingų svečių – populiaraus žurnalo „Panelė“ vyriausios redaktorės, knygelių vaikams ir suaugusiems autorės, Jurgos Baltrukonytės. Ši viešnia atvyko pasveikinti mažųjų gražia proga – tądien vykusiais geriausių 2014 m. skaitytojų apdovanojimais.

Daugelis iš gausiai susirinkusių renginio svečių jau buvo skaitę šmaikščias, nuotaikingas ir be galo smagias Jurgos istorijas „Blynai spintoje“ ir „Torčiukas ant debesėlio“. Tad vaikams buvo įdomu išgirsti, kaip gimė šios knygos.

J. Baltrukonytė pasakojo, jog jos namuose iš tikrųjų gyvena istorijose aprašyti herojai – Paula, dinozauras, briedis… Šilti skaitytojų atsiliepimai autorę skatina kurti tolimesnes istorijas. J. Baltrukoytė teiravosi, koks gi patiekalas galėtų įeiti į trečios knygos pavadinimą. Susirinkusieji pateikė galybę pačių įvairiausių variantų: ledai, pica, makaronai, špinatai, salotos…

Mažieji ir patys daug klausinėjo, norėjo sužinoti apie autorės laisvalaikį, vaikystėje krėstas šunybes, įkvėpimą ir kitus dalykus. Paaiškėjo, jog Jurga visuomet labai mėgo skaityti, būdama vos 4-5 metukų, paklausta apie tai, kuo ketina būti užaugusi, atsakė – skaitytoja. Moteris prasitarė buvusi tikra knygų „graužikė“. Net važiuodama atostogauti prie jūros ne tik veždavosi krūvą knygų, bet dar į biblioteką vietinę užsiregistruodavo.

Kaip žinia, ilgai sėdint ir klausantis, ypač mažiems vaikams tampa nuobodu, todėl autorė į pagalbą pasikvietė kartu atkeliavusią teatro ir kino pedagogikos studentę Redą Vaivadaitę. Mergina akimirksniu vaikus įtraukė į žaidimą spalvomis, smagią mankštą, o vėliau ir į blynų gamybos procesą. Buvo neįprastai džiugu ir šurmulinga.

Popietė buvo užbaigta iškilminga apdovanojimų ceremonija. Geriausi 2014 m. bibliotekos skaitytojai buvo vertinami trijose kategorijose: ikimokyklinukų, 1-4 bei 5-7 klasių grupėse. Taip pat, mažai laureatams nusileidusiems, perskaičiusiems labai daug knygų, įminusiems jų paslaptis, buvo įteiktos padėkos. Iš viso apdovanota 10 vaikų.

Smagias renginio akimirkas vaikai prisimins ilgai.


Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: