Apie ligonių kasų veiklą – iš mediko, teisininko ir informatiko lūpų

Grupė Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos šešiolikmečių, išreiškusių susidomėjimą sveikatos draudimu ir ligonių kasų veikla, profesinio orientavimo dieną susirinko išgirsti svarbiausių dalykų, kodėl reikalingas privalomasis sveikatos draudimas (PSD), kaip veikia šio draudimo sistema, kokių garantijų ji suteikia apsidraudusiesiems. Taip pat iš Panevėžio teritorinės ligonių kasos specialistų lūpų (Panevėžio TLK) norėta sužinoti apie profesijas, reikalingas ligonių kasai, specialistų darbo pobūdį, įstaigos struktūrą ir pan.

Susitikime, vykusiame laikantis saugumo sveikatai reikalavimų, gimnazistams pirmiausia parodytas filmukas apie sveikatos apsaugos sistemą, kuriame paprastai ir koncentruotai aiškinama, kaip veikia ši sistema, kas ir kaip apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, dėl ko PSD sistemoje svarbu išlaikyti visuotinumo ir solidarumo principus. Filmuko autorius – jaunas medikas Evaldas Mogulevičius, kurio sukurta vaizdo medžiaga pagal susitarimą su Panevėžio TLK ne pirmą kartą rodoma įvairioms auditorijoms.

Vėliau mokiniams pateikta informacijos, kokia yra pagrindinė ligonių kasų veikla, kiek skyrių veikia Panevėžio TLK, kokia įstaigos veiklos zona, kiek ir kokių specialistų dirba ir kt. Apie savo skyrių darbo specifiką ir asmenines profesines patirtis gimnazistams papasakojo Kontrolės skyriaus vedėjas Edgaras Voras, Informatikos ir statistikos skyriaus patarėjas Žydrūnas Jankevičius, Administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas teisininkas Marius Budreika,  į klausimus apie PSD detales ir Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) suteikiamas galimybes atsakė Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja Laura Nakrošienė.

M.Budreika pasidalijo prisiminimais, kaip per diplomų įteikimo šventę, išgirdęs Panevėžio TLK direktoriaus Jono Narbuto kvietimą teisę baigusiems absolventams nepabijoti savo karjeros pradėti ligonių kasoje, ilgai nesvarstęs pateikė darbo prašymą ir šioje įstaigoje teisininku dirba jau kelintus metus. Ž. Jankevičius nustebino svečius prisipažinęs, kad savo svajonės link pasuko ne iš karto, o pirmiau įgijęs profesinį išsilavinimą, kuris pasirodė mažiau patrauklus nei galimybė tapti informatikos inžinieriumi, kuriuo vėliau ir tapo. E. Voras pažymėjo, kaip šiais laikais svarbu turėti plačių ir įvairių žinių, būti patikimu darbuotoju, taip pat paaiškino, kuo skiriasi mediko darbas praktikuojant mediciną nuo mediko, kontroliuojančio gydymo įstaigų darbą.

Mokiniams pasakota apie teisininko darbo subtilybes dirbant ligonių kasoje, padedant gyventojams atlyginti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui padarytą žalą, kai nusižengiama teisėtvarkai eismo įvykiuose, padaromi nusikaltimai ir žala kito žmogaus sveikatai ar neteisėtai pasinaudojama ESDK užsienyje, nebesant apsidraudus PSD Lietuvoje. Kalbėta apie bendradarbiavimą su gydymo įstaigomis, kai vertinamos gyventojams suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos ir jų apmokėjimas, užsiminta apie matematinių, informacinių technologijų, techninių žinių ir atidumo svarbą, prižiūrint ir apsaugant didžiules duomenų bazes, aptarnaujant informacinę įrangą, šalinant sutrikimus, renkant suvestinius duomenis analizėms ir kt.

Baigiantis susitikimui ir atsakius į svečių klausimus, gimnazistams taip pat užduota klausimų apie sveikatos draudimą ir jo teikiamas garantijas Lietuvoje. Pademonstravę atidų klausymąsi ir teisingai atsakę į klausimus, mokiniai iš susitikimo iškeliavo su prizais.

 

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: