Panevėžio TLK nuotr.

Apie privalomąjį sveikatos draudimą nekasdieniais atvejais

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovų susitikime su dar viena šio miesto Juozo Miltinio gimnazija abiturientų grupe mokiniai parodė susidomėjimą privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Jie klausėsi ir demonstravo, kad išgirdo informaciją, nes į daugelį ligonių kasos specialistų klausimų atsakė teisingai. Grįžtamojo ryšio anketose abiturientai teigė daug ko išmokę, praplėtę akiratį apie sveikatos apsaugos sistemą, sužinoję dalykų, apie kuriuos informacijos patys nebūtų radę. Kai kurie tvirtino norėję sužinoti dar daugiau nei tiek, kiek buvo sutalpinta į vienos pamokos laiką.

Pateikiame keletą atsakymų į rečiau užduodamus, bet būsimiesiems nuolatinių (dieninių) studijų studentams aktualius klausimus.

  • Ar Lietuvos studentai draudžiami PSD per savo akademines atostogas? Taip.
  • Jei nutraukiamos nuolatinės (dieninės) studijos Lietuvoje ir jaunuolis išbraukiamas iš studentų sąrašų, kada pačiam jaunuoliui atsiranda prievolė mokėti PSD įmoką? Kitą mėnesį po studijų nutraukimo mėnesio pabaigos, nes sveikatos draudimo įmokas valstybė moka tik už studijavimo laikotarpį.
  • Iki kada galioja PSD valstybės lėšomis studentams, kurie baigia studijas žiemą? Iki studijų baigimo mėnesio paskutinės dienos.

Dėkojame Juozo Miltinio gimnazija karjeros specialistei mokytojai Daliai Grinevičiūtei už susitikimus su gimnazijos abiturientais!

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: