Apie rašymą piešiniais su Rimu Valeikiu Smėlynės bibliotekoje

Balandžio 23-iąją – pirmąją Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės dieną – Smėlynės biblioteka (Smėlynės g. 49) pradėjo itin nuotaikingai. Čia vyko mažųjų skaitytojų susitikimas su realybės šou „Robinzonai“ nugalėtoju, dailininku ir knygelių autoriumi Rimu Valeikiu.

Rimą, kaip įvairiapusę, spalvingą asmenybę, nestokojančią sąmojo, žino ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, nes menininkas yra išleidęs ir iliustravęs visą šūsnį vaikiškų knygelių: „Kukutapis viską gali“, „PELIONgAS“, „Una mato taip“, „Pirštų pasakos“, „Akvariumo istorijos“ „Aukštai ar žemai“ ir kitas.

Susitikimą svečias pradėjo pasakodamas mažiesiems žiūrovams, jog labai svarbu ne tik mokėti rašyti ar skaityti, bet ir piešti. Tekstą reikia pirmiausia perskaityti, tuomet suvokti, tuo tarpu piešimas – universalus. Kad ir nemokėdami jokių užsienio kalbų galime susikalbėti su žmogumi iš bet kurio pasaulio krašto savo piešiniais. „Jei netyčia teleportuotumėtės į Kiniją ir norėdami pavalgyti, negalėtumėte susikalbėti, tačiau, nupiešus garuojantį puodelį, kas nors tikrai suprastų, jog esate alkani ar ištroškę“ – pateikė pavyzdį R. Valeikis.

Renginio metu veikė savotiškos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu menininkas mokė susirinkusius piešimo technikos paslapčių. Dailininkas aiškino vaikams, kuo žodis „plikė“ skiriasi nuo „bliko“, kaip suteikti piešiamiems personažams emocijas, davė naudingų patarimų. Visi kartu nusprendė išlaisvinti savo vaizduotę bei kūrybiškumą ir sukurti knygos personažą. Įdėjus šiek tiek darbo, iš didelio balto popieriaus lapo į susirinkusius žvelgė išlepinta ir pikta bei stora vampyrė su milžiniška afro šukuosena ir mielais saulutės marškinėliais. Renginio dalyviai nutarė pavadinti ją Skaiste. Pasak Rimo, eskizas išėjo visai neprastas, nors reiktų dar dviejų dienų pilnai jį užbaigti.

Menininkas pristatė vieną iš savo knygelių „Peliongą“. Šis kūrinys gimė gana netikėtai. Vieną dieną, Rimas pasiėmęs lapą vedžiojo tušinuką, suko ratus, kol gavosi savotiški debesys, kuriuose jis įžiūrėjo milžiną peliuką. „Taip ir atsirado istorija apie mielą mažiuką peliuką, bijojusi dramblių ir svajojusį apie tai, kad yra ne mažas peliukas, o milžiniškas pelė – visas Peliongas. Vieną dieną jo svajonė išsipildė: Peliongas ėmė ir užaugo neįtikėtinai didelis ir leidosi keliauti po pasaulį“ – knygelės siužetą papasakojo R. Valeikis.

Menininkas taip patiko mažiesiems skaitytojams, jog prieš atsisveikinant, paklausus, ar norėtų kas nors tapti dailininku, pakilo rankų miškas. Rimas palinkėjo kantrybės, kryptingumo ir noro.

 

 

Indrė Lašinytė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: