Panevėžio teritorinė ligonių kasos nuotr.

Apie sveikatos draudimą ir sveikatos priežiūrą – kone šimtui darbuotojų

Uždarosios akcinės bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ darbuotojams ligonių kasos atstovai išdėstė esminius dalykus apie privalomąjį sveikatos draudimą ir jo teikiamas garantijas, ragino susimąstyti, ar laiku tikrinamės sveikatą pagal prevencines programas ir skatiname tai daryti artimuosius, atsakė į klausimus.

Kone 100 bendrovės darbuotojų, susirinkę išgirsti aktualios informacijos, ne tik klausėsi, bet ir stebėjosi, kodėl medikai ne visada vadovaujasi tomis taisyklėmis, kurias primena ligonių kasos, skundėsi ilgomis eilėmis pas gydytojus, o tie, kuriems pagal amžių nebepriklauso dalyvavimas prevencinėse programose, teiravosi, kodėl vyresnio amžiaus žmonės tarsi paliekami už borto.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa trumpai atsako į 4 aktualius klausimus:

1. Ar dantims protezuoti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo skiriama suma tiems, kam ji priklauso, galima pasinaudoti tik vieną kartą gyvenime? Atsakymas. Pakartotinai kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas pacientas gali gauti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.

2. Ką daryti tiems, kuriems pagal amžių nepriklauso nemokamai tikrintis pagal prevencines programas, finansuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo? Atsakymas. Jeigu asmuo nepatenka į nustatyto amžiaus asmenų grupę, bet turi nusiskundimų, turėtų jokiu būdu nedelsti ir kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.

3. „Netiesa, kad nebūtina pirkti vienkartinių drabužių prieš atliekant magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą, nes kitaip niekas tyrimo neatliks. Tai kodėl tvirtinama, kad pirkti nebūtina?“. Atsakymas. Apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiesiems gydytojo siuntimą nei už patį tyrimą, nei už vienkartinius specialius drabužius papildomai mokėti nereikia – pastarieji nėra būtini, pacientas turi teisę jų atsisakyti, nebent pats nusprendžia, kad su vienkartiniais drabužiais jam bus patogiau. Nereikia mokėti ir už vaizdo kopiją, jei gydytojas siuntime nurodė, kad ji reikalinga.

4. Ką daryti, jei žmogus dirba užsienyje, bet pastoviai gauna „Sodros“ pranešimus susimokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas? Atsakymas. Jei taip yra, vadinasi, žmogus išvyko dirbti į užsienį, tačiau nedeklaravo savo išvykimo. Tuomet pareiga mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas niekur nedingsta, o nesumokėjus jų, kaupiasi skola. Tokiais atvejais reikia kreiptis į „Sodrą“ ir išsiaiškinti, kaip galima padengti susidariusią privalomojo sveikatos draudimo įmokų skolą arba kokius pateikti dokumentus, kad nebūtų taikoma šio mokesčio prievolė. Jei gyventojas, dirbantis kitoje ES šalyje, nori gydytis Lietuvoje, jis turėtų kreiptis į ligonių kasą dėl išsamios informacijos, kokius dokumentus turėtų pateikti.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: