VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ nuotr.

Aplankė siauruosius geležinkelius Baltijos šalyse

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ delegacija, vadovaujama direktorius Dariaus Liutiko apsilankė Latvijoje ir Estijoje, kur susipažino su šių šalių siaurojo geležinkelio paveldu, apsikeitė bendradarbiavimo idėjomis.

„Visose trijose šalyse Siaurojo geležinkelio organizacijos labai skirtingos, skiriasi jų finansavimo modelis, gaunamų pajamų iš veiklos kiekis, organizacinė struktūra. Lietuvoje veikiantis siaurojo geležinkelio ruožas yra ilgiausias Baltijos šalyse, todėl mums reikia skirti daugiau dėmesio infrastruktūros priežiūrai. Kita vertus, pamatėme, kad kai kuriose vietose siaurojo geležinkelio ruožas suprantamas kaip pramogų komplekso dalis. Mes Lietuvoje galime pasidžiaugti mūsų kelionių programų gausa, siūlomų pramogų ir paslaugų įvairove“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Pažintinio turo dalyviai Latvijoje ir Estijoje supažino su siaurųjų geležinkelių paveldu, jų išsaugojimo problemomis, valdymo schemomis, aptarė siaurojo geležinkelio pritaikymo turizmui klausimus, bei bendrų projektų galimybes.

Kelionės metu buvo aplankytas Ventspilio siaurasis geležinkelis, kurio ilgis 4 kilometrai ir kuris eksploatuoja istorinius I pasaulinio karo garvežius bei istorinius tarpukario Latvijos vagonus. Taip pat Rygoje susipažinta su Baloži siauruoju geležinkeliu.

Estijoje Laavasare gyvenvietėje aplankytas didžiausias riedmenų gausa Baltijos šalyse siaurojo geležinkelio muziejus, kurio kolekcija pradėta kaupti prieš 30 metų. Taip pat aplankytas ir Gulbenės siaurasis geležinkelis, kuris vienintelis Baltijos šalyse vykdo reguliarius keleivių pervežimus, o taip pat užsiima turizmu.

Daugiau informacijos www.siaurukas.eu.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: