Aplinkosaugininkai per reidą nustatė 6 pažeidimus

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais, tęsdami akciją ,,Poilsiauk atsakingai“, šiandien surengė reidą prie Juodeikių tvenkinio Mažeikių rajone. Buvo patikrinti 22 poilsiautojai ir žvejai ir išaiškinti 6 pažeidimai.

Du piliečiai pasistatė automobilius arčiau kaip 25 m nuo Juodeikių tvenkinio vandens kranto, vandens telkinio pakrantės apsaugos zonoje. Asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Du asmenys pagavo ir laikė tinkleliuose netinkamo dydžio karpius (34 ir 38 cm), nors galima gaudyti ne mažesnes nei 40 cm dydžio žuvis.

Pažeidėjai turės atlyginti aplinkai padarytą žalą – po 100 eurų už karpį. Taip pat jiems bus surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Du asmenys žvejojo Juodeikių tvenkinyje, įtrauktame į sąrašą vandens telkinių, kuriuose organizuojama intensyviai veisiamų žuvų limituota žvejyba. Piliečiai, nesilaikydami limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų, žvejojo neturėdami žvejo mėgėjo kortelės.

Vienas žvejys buvo sugavęs 1 karpį ir 5 karšius. Žuvų ištekliams padaryta žala – 600 eurų (po 100 eurų už kiekvieną žuvį).

Mėgėjų žvejybos kontrolės reidą prie Juodeikių tvenkinio Mažeikių aplinkosaugininkai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais vykdė ir liepos 23 d. Tada buvo išaiškinti 6 pažeidimai.

„Reidus visų departamento valdybų aplinkosaugininkai organizuoja nuolat – tai mūsų kasdienis darbas. Be to, mums padeda neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai – jų indėlis tikrai svarus. Tad labai tikimės, kad asmenų, „pamirštančių“ atsakingo poilsiavimo taisykles, mažės“, – sako Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Nilius Kupliauskas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: