Ar darbuotojams būtina testuotis po pirmojo skiepo?

Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu, nuo liepos 26 d. testus, ar neserga koronavirusu, kas savaitę privalo atlikti viešojo transporto darbuotojai, kurie turi tiesioginį kontaktą su klientais, jei jie nepersirgę Covid-19 ar nėra pasiskiepiję.

Vyriausybės sprendimas dėl privalomo testavimo kai kuriuose sektoriuose paskatino darbuotojus skiepytis. Nors keleivių vežimo įmonių imunizacijos lygis ir iki sprendimo buvo aukštas – net 68 proc. – per savaitę jis padidėjo iki 78 proc. Yra įmonių, kur imunizacijos lygis siekia 85 ar net 95 proc. „Tai Lietuvos keleivių vežimo asociacijos narių,  kuriose dirba daugiau kaip 3,5 tūkst. darbuotojų, duomenys,“ – pabrėžia asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis.

Jo teigimu, vežėjai supranta ir pritaria sprendimui, kurio tikslas – stabdyti koronaviruso plitimą, išvengti dar vieno karantino ir, svarbiausia, paskatinti gyventojus skiepytis, kad kuo greičiau būtų pasiektas kolektyvinis imunitetas. „Vis dėlto manome, kad kai kurie Operacijų vadovo sprendime numatyti reikalavimai yra pertekliniai“, – teigia G. Nakutis.  

Vežėjus glumina tai, kad po pirmojo skiepo darbuotojai vis viena privalo testuotis 2, 4 ar 5 kartus, priklausomai nuo vakcinos. „Įmonių vadovai ragina darbuotojus skiepytis, tačiau, jų nuomone, vakcinacija ženkliai paspartėtų, jei darbuotojams nebereikėtų testuotis jau po pirmojo skiepo, t.y. galėtų būti nustatytas pereinamasis laikotarpis, pavyzdžiui, 2 ar 3 savaitės, per kurį pasiskiepijus darbuotojui nereikėtų testuotis, jeigu jis vėliau pagal skiepijimo schemą pasiskiepytų antrąja vakcinos doze“, – kalba LKVA prezidentas.

Asociacijos nuomone, tai dar labiau motyvuotų darbuotojus skiepytis iki nustatytos datos, o antrąja doze paskiepytieji iki rugsėjo vidurio ir spalio jau turėtų imunitetą. „Manome, kad tokiu būdu darbuotojų vakcinacija gerokai paspartėtų“, – teigia G. Nakutis.

Jo teigimu, jau po pirmojo skiepo susidaro imunitetas, dėl to pandeminė situacija neturėtų blogėti. Be to, būtų palengvinta situacija testavimo punktuose ir sutaupyta valstybės lėšų, o, svarbiausia, padaugėtų besiskiepijančių.

„Tai būtų drąsus sprendimas, vis dėlto, siekiant spartesnių vakcinacijos tempų, jis pasiteisintų“, – mano asociacijos prezidentas.

Jis taip pat primena, jog, Operacijų vadovo 2021 m. liepos 27 d. sprendimu, keičiasi tvarka dėl persirgusių koronavirusu darbuotojų testavimo. Persirgus dabar reikia testuotis po 210 dienų – ankstesnis terminas buvo 180 dienų.  Be to, vakcinos „Moderna“ pavadinimas pakeistas į „Spikevax“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: