Ateities medicina jau čia: kelio sąnario kryžminių raiščių rekonstrukcija – vos per 35 minutes

Prasidėjęs slidinėjimo sezonas ne visada atneša tik teigiamo adrenalino antplūdį ir džiaugsmą – statistika rodo, jog kas 25-tas slidinėti išvykęs žmogus patiria traumą. Kaip vienas sudėtingiausių, ortopedai-traumatologai išskiria kelio sąnario kryžminių raiščių traumas, kurių gydymas yra ypač sudėtingas, specifinis ir ilgai trunkantis. Todėl būtent tokių traumų gydymui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys.

Šiandien „Gijos Klinikose“ pirmą kartą Lietuvoje buvo atlikta unikali ir moderni operacija, kurios metu pacientui minimaliai invaziniu būdu rekonstruoti kryžminiai raiščiai. Ši operacija ypatinga tuo, jog jos metu buvo panaudoti specialūs sausgyslės fiksatoriai, kurie leido transplantacijai naudoti vos vieną sausgyslę vietoje lig tol naudotų dviejų ar daugiau. Operacijos metu iš šios sausgyslės yra formuojamas naujas raištis, kuris yra įsodinamas į kelio sąnarį ir stabiliai fiksuojamas specialiais sraigtais bei fiksatoriais.

Visa operacija užtruko vos 35 minutes. Tai milžiniškas pasiekimas tokio pobūdžio operacijų srityje, nes taikant senąsias metodikas operacija užtrukdavo iki 5 valandų.

Taip pat operacija yra atliekama vien endoskopiniu būdu, kontroliuojant procesą specialia vaizdo atkūrimo įranga. Minimaliai invazinis operacijos metodas, trumpa operacijos trukmė ir specialūs ypač stiprūs implantai leidžia sumažinti transplantuojamų sausgyslių skaičių iki vos vienos.

Pasak operaciją atlikusio profesoriaus Rimtauto Gudo: „Šios operacijos – itin gera žinia profesionaliems sportininkams. Išsaugomas maksimalus sausgyslių kiekis, todėl nenukenčia raumenų sistema ir jie gali itin greitai grįžti į profesionalų sportą. Minimaliai invazinis operacijos būdas taip pat prisideda prie spartaus gijimo – juk kiekviena operacija sąnariui irgi yra tarsi tam tikro pobūdžio trauma.“

Biologinė kryžminių raiščių rekonstrukcija – viena iš gydymo plano, vadinamo greito sveikimo sistema, dalių. Šį planą taip pat sudaro du reabilitacijos etapai: prieš operaciją ir po jos.

Prieš operaciją pacientas atliko specialią, „Gijos Klinikų“ reabilitologo Vytenio Trumpicko sudarytą, kineziterapijos programą. Šios reabilitacijos tikslas yra dinamizuoti kryžminio raiščio transplantui reikalingas sausgysles.

Po operacijos paciento laukia individualiai jam pritaikytas reabilitacijos planas, kuris gali užtrukti nuo 5 iki 9 mėnesių. Po šio reabilitacijos periodo pacientas neabejotinai galės grįžti ir į pilnavertį gyvenimą, ir į slidinėjimo trasas.

Reabilitologas Vytenis Trumpickas apie šią greito sveikimo sistemą atsiliepė itin teigiamai: „Prieš kelis dešimtmečius tokią traumą patyrusiam pacientui buvo praktiškai nebeįmanoma atstatyti prieš operaciją turėto fizinio aktyvumo lygio, o su šiuolaikinėmis technologijomis – net į profesionalų sportą galima grįžti.“

 „Gijos Klinikose“ yra nuolat tobulinamos kelio sąnario kryžminių raiščių rekonstrukcijos metodikos tam, kad gydymas būtų kiek įmanoma mažiau invazinis, o reabilitacija – greitesnė ir efektyvesnė. Atlikti tyrimai rodo, kad taikant naujausią biologinės kryžminių raiščių rekonstrukcijos metodiką bei greito sveikimo reabilitacijos sistemą, pacientai gali greičiau ir lengviau sugrįžti į kasdieninį gyvenimą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: