Atidaroma Norvegijos peizažų paroda iš garsios Mykolo Žilinsko kolekcijos

Spalio 1 d. (ketvirtadienį) 17 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14, Panevėžys) atidaroma tapybos paroda, sudaryta iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rinkinių „Nuo fiordų iki Alpių viršukalnių. 1D. Fiordai ir pajūriai“.

Tai žymaus lietuvių kolekcininko ir meno mecenato Mykolo Žilinsko 110-osioms gimimo metinėms dedikuotos parodos „Nuo fiordų iki Alpių viršukalnių: Europos peizažai iš Mykolo Žilinsko (1904–1992) kolekcijos“ pirmoji dalis „Fiordai ir pajūriai“. Joje išvysite šiaurietiška vėsa bei gaiva dvelkiančių Norvegijos fiordų ir pajūrio panoramą.

Kitąmet numatyta G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje pristatyti dar dvi šios parodos dalis. Panevėžiečiai ir miesto svečiai turės unikalią galimybę susipažinti su nepaprasto grožio meno kūriniais, pasigėrėti įstabiomis kalnų panoramomis, Europos krantus skalaujančių jūrų ir vandenyno pakrančių peizažais, romantiškais saulėlydžiais, paslaptingomis mėnesienomis. Paklajoti Venecijos, Romos, Neapolio, Paryžiaus, Berlyno ir kitų žaviųjų Europos miestų galvelėmis.

Visose trijose parodos dalyse bus eksponuojami Europos peizažai, kuriuos M. Žilinskas įsigijo gyvendamas priverstinėje emigracijoje Vakarų Berlyne. Pirmosios mecenato paveikslų siuntos pradėjo keliauti į Lietuvą dar gana gūdžiu sovietmečiu (1967–1974). Anuomet daugumai žmonių tai buvo pirmasis išsvajoto gaivaus vakarietiško oro gūsis bei langas į Europą, galimybė pasigėrėti nuostabiais, tačiau gyvenant už „geležinės uždangos“ daugumai nepasiekiamais vaizdais. Parodai atrinkti Europos peizažai, sukurti XVIII–XX a. Europos šalių dailininkų.

Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

Laukiame Jūsų!
Vilija Stokienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: