Atnaujinsite vonios kambarį vos per vieną dieną: keli prieinami būdai tai padaryti

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų nėra patenkinti savo vonios kambario interjeru arba norėtų jį pagerinti*. Tačiau pagrindinė kliūtis, dėl kurios daugelis taip ir nesiryžta imtis veiksmų, yra įsitikinimas, kad tai pareikalaus nemažai lėšų bei laiko. Interjero dizainerė dalijasi keliais daugeliui prieinamais būdais, kaip atnaujinti vonios kambarį vos per vieną dieną.

Pokyčiai greiti ir lengvi, o efektas – ilgalaikis

Vienas iš paprasčiausių būdų pakeisti vonios kambarį – susitvarkyti smulkius daiktus. Kritiškai pažvelkite į galimas „problemines vietas“ savo vonios kambaryje, kurios vizualiai sukuria netvarką ir dėl kurių pailgėja tvarkymosi laikas. Vienas iš pavyzdžių yra higienos priemonės, neretai laikomos ant vonios krašto ar dušo kabinos grindų. Tokioje situacijoje mūsų interjero dizainerė rekomenduoja prie sienos tvirtinamas dėžutes, kasdieniams reikmenims laikyti.

„Didžiausias tokio sprendimo pranašumas yra tai, kad jam nereikės gręžti skylių į sieną ar plyteles – tokios dėžutės prisitvirtina su siurbtukais. Jose puikiai tilps higienos priemonių buteliukai, kempinė ir kiti smulkūs reikmenys,“ – sako IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Birutė Beniušė.

Verta peržiūrėti ir vonios kambario spinteles bei stalčius, kur taip pat neretai įsivyrauja netvarka. Čia pravers dėžutės – jose galite susidėti daiktus pagal paskirtį, pavyzdžiui, surūšiavus namų SPA, makiažo ar asmeninei higienai skirtas priemones. Nustebsite, kad spintelėse atsiras daugiau vietos, o ir skubant ryte džiaugsitės viską greitai ir lengvai rasdami.

Atnaujinkite interjerą

Geriausias būdas vonios kambariui suteikti daugiau spalvų ar raštų – pasitelkti tekstilę bei praktiškus ir stilingus aksesuarus. Nauja dušo užuolaida, vonios rankšluosčiai, muilinė ir kiti praktiški aksesuarai, kainuojantys vos kelis eurus, gali iš esmės pakeisti vonios kambarį. Tam neprireiks nei dažyti sienų, nei keisti plytelių. Kad viskas atrodytų darniai, svarbu praktiškus vonios aksesuarus derinti ne tik tarpusavyje, bet ir prie kambario sienų bei grindų spalvų paletės.

Norint papuošti vonios kambarį, galima įrengti lentyną su augalais ir dekoratyviniais elementais. Mėgstamas kvapiklis ir krūvelė atviroje lentynoje sudėtų švarių rankšluosčių taip pat gali kurti jaukią atmosferą ir kartu atskleisti jūsų stiliaus pojūtį. Bambukinės dėžutės, stikliniai indeliai ir įvairūs krepšeliai gali būti ir praktiški, ir dekoratyvūs – juose laikykite dažniausiai naudojamus reikmenis.

„Aksesuarus vonios kambaryje naudojame gana retai, tačiau verta apie tai pagalvoti. Pavyzdžiui, kodėl čia nepastačius kelių gražių vazelių su gėlėmis? Tai suteiktų spalvų bei žaismingumo ir kartu padėtų kurti atsipalaidavimui, poilsiui tinkamą nuotaiką,“ – sako interjero dizainerė.

Padidinkime vonios kambarį

Vonios kambarys daugelio namuose yra viena iš tų erdvių, kuriose visada ankšta. Tačiau yra keletas gudrybių, padedančių sumaniai išnaudoti net ir mažą erdvę. Pavyzdžiui, ant laisvos sienos ploto pritaikius kelias papildomas sienines lentynas ar aukštą spintelę – turėsite papildomos vietos daiktams paslėpti ir tvarkingai laikyti. Viršutinėse spintelės lentynose sudėtus daiktus pasieksite naudodami taburetę-laiptelius.

„Jei savo vonios kambaryje negalite įsirengti sieninių lentynų, išnaudokite laisvus kampelius ir erdvę už durų: pastatykite ten siaurą skalbinių krepšį, pritvirtinkite kelis kabliukus, pakabas ar net rankšluosčių kabyklą. Durys taip pat gali būti išsigelbėjimas tiems, kurių vonios kambarys nedidukas. Pasitelkę durų kabyklą, čia galite laikyti rankšluosčius, drabužius ar chalatus“, – pataria B. Beniušė.

Valymo reikmenims susidėti itin pravarčios sandarios plastikinės dėžės – jei namuose nėra mažų vaikų, jas patogiai ir saugiai susidėsite po praustuvu. Na, o dažniau naudojamas priemones galite susidėti spintelėje virš skalbimo mašinos arba laikyti ant sieninių rankšluosčių kabyklų.

*Tyrimą, IKEA užsakymu, 2021 m. kovo mėnesį atliko tyrimų bendrovė „Norstat“. Jame dalyvavo 500 Lietuvos gyventojų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: