Atnaujintos vaikų skiepijimo nuo COVID-19 ligos rekomendacijos

Europos vaistų agentūrai atnaujinus COVID-19 vakcinų vartojimo rekomendacijas, vaikai nuo 12 metų amžiaus gali būti skiepijami sustiprinančiąja „Comirnaty“ vakcinos doze. O pirminiam skiepijimui vaikams nuo 6 metų amžiaus gali būti naudojama ir „Spikevax“ vakcina, suleidžiant pusę įprastos vakcinos dozės du kartus, 28 dienų skirtumu.

Iki šiol sustiprinančiąja vakcinos doze Lietuvoje buvo skiepijami gyventojai nuo 18 metų amžiaus, tačiau, įvertinus tyrimų rezultatus, leista skirti sustiprinančiąją „Comirnaty“ vakcinos dozę asmenims nuo 12 metų amžiaus. Jie, kaip ir pilnamečiai, registruotis sustiprinančiajai dozei galės praėjus trims mėnesiams po pilnos vakcinacijos.

Iki šiol jaunesni vaikai buvo skiepijami tik „Comirnaty“ vakcina, ji gali būti skiriama gyventojams nuo 5 metų amžiaus. Registruoti savo vaikus vakcinacijai nuo COVID-19 ligos gyventojai gali internetu www.koronastop.lt, trumpuoju numeriu 1808 arba kreipiantis tiesiogiai į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. 5–11 metų amžiaus vaikai skiepijami tik iš anksto užsiregistravę ir jų skiepijimas vyksta tik VšĮ Panevėžio miesto poliklinikoje, Nemuno g. 75, 234 kabinete.

Primename, kad reaguodama į įvykius Ukrainoje ir augančius pabėgėlių srautus, Lietuva sudarė galimybę iš šios šalies pasitraukusiems bei Lietuvoje apsistojusiems Ukrainos gyventojams pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos. Ukrainos gyventojai, kurie pasitraukė į Lietuvos Respubliką arba negali grįžti namo dėl Rusijos vykdomų karinių veiksmų, gali registruotis vakcinacijai nuo COVID-19 ligos skambindami trumpuoju numeriu 1808 (skambinant iš nelietuviško numerio +370 66 01 1808). Karštosios linijos operatoriai šiuo metu gali bendrauti anglų ir rusų kalbomis, taip pat ieškoma galimybių pasitelkti ukrainietiškai kalbančius operatorius. Nuo COVID-19 ligos skiepijama bet kurioje Panevėžyje veikiančioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. Vakcinacijai nuo koronaviruso Ukrainos piliečiai taip pat gali registruoti skiepyti ir savo vaikus.

Sveikatos apsaugos ministerijos ir Komunikacijos skyriaus inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: