Linos Kovalevskienės nuotr.

Atvelykio šventėje linksmumo ir gražumo netrūko

Linksma ir spalvinga Atvelykio šventė – mugė ir liaudiškų kapelų festivalis „Padainuokim ir pagrokim mes suėję…“ – į Ignalinos kultūros centrą sukvietė svetelius iš toliausių Lietuvos kampelių – draugiškai pasibūti, save parodyti ir į kitus pasižiūrėti, linksma muzika, skambiomis dainomis gražią pavasario dieną pasidžiaugti. Sušaukė ir krašto menininkus, amatininkus savo širdies ir rankų darbo kūrybą parodyti, senuosius amatus pristatyti. Margoje mugėje buvo ir mezginių, kepinių, ir molio, odos dailiųjų dirbinių, paveikslų,  įvairiausių papuošalų. Suposi šiaudiniai sodai ir sukosi verpimo ratelis… Šventė prasidėjo, o  jau charizmatiškasis jos vedėjas aktorius Alvydas Jauniškis  tiek kalbėjo, tiek šposijo, kad salėje juokas, pristatant kapelas, nuolat  skardėjo.

Koncertinę programą atvėrė Pakruojo kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Čvieks” ir jos vadovas Egidijus Šlapikas. Pirmuosius gyvavimo metus atšventęs kolektyvas dar tik pradeda savo kūrybinį kelią ir džiaugiasi kiekvienu koncertu. Šeduvos svajoklių himną sudainavo ir po rasas pabraidyti, žvaigždeles skaičiuoti kvietė šio miestelio  kapela ,,Užuovėja” su vadove Evelina Stalgiene. Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos dainuojamosios poezijos grupė ,,Likimo pastogė” (vad. Celestina Rimavičienė) dainavo apie savo miestą, kur taip gera gyventi, apie buvusią meilę, jaunystės svajones ir pagyvenusių žmonių džiaugsmą dainuoti, būti kartu…

Šauniai koncertavo jaunatviška  Panevėžio rajono Raguvos kultūros centro tradicinė kapela  ,,Kukalis” (vad. Viktorija Kiurienė), skambiai dainavo kapelos  moterys ir merginos. Labai vyriška, viena moterimi atlikėja besidžiaugianti, Grigiškių kultūros centro  kapela ,,Gryčia” ir vadovas Robertas Petkevičius ,,Pilkais keleliais” savo pasirodymą pradėjo, žiūrovams prizus dalijo, šokti kvietė grodami linksmą  polkutę ,,Lipk ant sienų”. Paskutinieji į sceną pakviesti šventės šeimininkai – Ignalinos rajono kultūros centro kapela ,,Ringė”. Apie žydinčius sodus, jaunystę ir linksmai besisukančią poras dainavo, šilto palaikymo sulaukė.

Ignaliniečius ir svečių kolektyvus Atvelykio šventės proga pasveikino, už puikią šventę dėkojo savivaldybės meras Laimutis Ragaišis: ,,Linkiu jums nesustot, grot, dainuot, koncertuot,  turėt sveikatos ir ukvatos”. Meras ir kultūros centro direktorė Asta Sieliūnienė kapeloms išdalijo padėkas, dovanas, kvietė vėl sugrįžti Ignalinon. Šventė baigta Justino Marcinkevičiaus eilėmis ir visų kartu atlikta daina. ,,Žemėj Lietuvos”.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: