unsplash.com nuotr.

„Audi e-tron“ serija: pažangi bei stulbinanti ateities vizija, vedanti tvarumo link

„Audi“ automobilių gamintojas transporto priemones gamina jau daugiau nei 110 metų. Per visą šį iššūkių kupiną laikotarpį gamintojui pavyko ne tik atidžiai sekti besikeičiančias automobilių tendencijas, tačiau taip pat ir vystyti tik šios markės automobiliams būdingas technologijas.

Antrajame XXI a. dešimtmetyje pradėjusi augti elektromobilių paklausa tapo dar vienu ryškiu transporto sektoriaus pokyčiu, į kurį „Audi“ gamintojas žengė pristatydamas pasauliui naująją „e-tron“ elektrinių transporto priemonių seriją. Pažvelkime į šią EV seriją iš arčiau.

Priešingai nei dauguma kitų automobilių gamintojų, „Aud“i sprendimas kurti bei gaminti elektromobilius buvo kiek kitoks. Visų pirma, šis vokiečių gamintojas nusprendę didžiąją dalį dėmesio skirti Premium klasės elektrinėms transporto priemonėms bei gaminti tik prabangius bei sportinius modelius. Visą „Audi“ grynųjų elektromobilių asortimentą kol kas sudaro vos keli visureigiai bei visiškai naujomis bei dar neregėtomis kėbulo linijomis pasižymintys sportiniai elektromobiliai, tokie kaip „Audi e-tron GT“ bei „Audi e-tron RS GT“.

Sportiški, tačiau tvarūs modeliai

2021 metais pasaulį išvydusi „Audi e-tron GT“ serija dar ir šiandien maloniai stebina ne tik pačiomis naujausiomis technologijomis ar naujos kartos dizainu, tačiau ir praktiškai neribotomis našumo galimybėmis. Pavyzdžiui, paprastesnė „Audi e-tron GT“ versija gali išvystyti net iki 522 arklio galių, leidžiančių elektromobiliui 100 km/h greitį pasiekti per 4.1 sekundės. Tuo tarpu „Audi e-tron GT RS“ tą patį greitį gali pasiekti dar greičiau – per 3.3 sekundės. Beveik viena sekunde greitesnį įsibėgėjimą padeda išgauti kur kas didesnę galią turintis elektrinis variklis, kuriame slypi 637 arklio galios.

unsplash.com nuotr.

Be milžiniškos sportinių elektromobilių galios taip pat stebina ir pačių elektromobilių kokybė, užtikrinanti tikrus prabangos ir Premium klasės pojūčius. Praktiškai visos šių elektromobilių „Audi dalys“ yra gaminamos iš aukštesnės klasės medžiagų, todėl tiek automobilių išorėje, tiek ir salone, viskas atrodo iš tiesų nepriekaištingai.

Žinoma, nepaisant šiurpą keliančių našumo galimybių, šie elektromobiliai taip pat gali būti drąsiai naudojami ir įprastoms kelionėms. Priešingai nei daugelis mano, šių elektromobilių energijos suvartojimas yra puikiai optimizuotas, o tai leidžia vienu įkrovimu įveikti apie 450 km atstumą.

Hibridinės „e-tron“ technologijos

Nors sportiniai elektromobiliai iš tiesų žavi, tačiau natūralu, jog kiekvienas jų įsigyti tikrai negali. Dėl šios priežasties plačiai auditorijai visuomet aktualesni yra paprastesni, pigesni bei labiau kasdienėms kelionėms pritaikyti elektromobiliai. Deja, tačiau „Audi“ gamintojas iki šiol tokių modelių pristatęs neturi. Nepaisant to, yra kiek kitokie tuo pačiu „e-tron“ serijos pavadinimu paženklinti hibridiniai modeliai, leidžiantys mėgautis įprastomis, patogiomis bei ekonomiškomis kelionėmis. Vienas tokių – „Audi A3 e-tron“.

Ne paslaptis, jog hibridiniai automobiliai yra kiek kitokiu technologiniu pagrindu veikiančios transporto priemonės. Nepaisant to, jie taip pat turi integruotą bateriją bei gali tam tikrą atstumą įveikti vien tik elektros dėka. Ne išimtis ir „Audi A3 e-tron“, kuriame esanti 8.8 kWh baterija suteikia galimybę nuvažiuoti maždaug 50 kilometrų atstumą. Šios baterijos įkrovimui reikia kiek daugiau nei dviejų valandų įkrovimo sesijos naudojant įprastą įkrovimo stotelę.

Šiame hibridiniame „Audi“ automobilyje esanti baterija taip pat leidžia ženkliai sumažinti ir degalų sąnaudas. Gamintojas deklaruoja, jog vidutiniškai „Audi A3 e-tron“ suvartoja iki 1,5 l/100km. Tiesa, tikėtina, jog realybėje šie skaičiai kiek didesni, tačiau vis tiek gerokai mažesni nei įprasto vidaus degimo variklį turinčio automobilio.

Net ir inovatyvūs hibridinius ar elektrinius variklius turintys automobiliai laikui bėgant praranda savo patvarumą dėl erozijos ar kitų aplinkos veiksnių, todėl kai kurias dalis yra būtina reguliariai keisti naujomis. AVKParts automobilių dalių parduotuvėje galite tikėtis ne tik plataus dalių pasirinkimo, tačiau ir profesionalaus aptarnavimo. Daugiau informacijos rasite čia: https://www.avkparts.lt/audi-dalys/


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: