Kadras iš filmo

Baigtas filmuoti Saulės Bliuvaitės debiutinis filmas „Akiplėša“

Šią savaitę baigta pirmoji režisierės Saulės bliuvaitės debiutinio filmo „Akiplėša“ filmavimų dalis. Nuo gegužės vidurio Vilniuje ir Kaune vykę filmavimai, be debiutuojančiųjų Vestos Matulytės ir Ievos Rupeikaitės, įtraukė ir būrį žinomų aktorių – Eglę Gabrėnaitę, Giedrių Savicką, Vilmą Raubaitę.

„Akiplėša“ – istorija apie paauglių gyvenimą nykiame industriniame rajone. Svajodamos ištrūkti iš jokių perspektyvų neturinčio miesto, trylikametės Marija ir Kristina ruošiasi dalyvauti didžiausioje visoje šalyje modelių atrankoje. Kad atitiktų grožio standartus, merginos imasi drastiškų priemonių.

Kalbėdama apie filmavimo procesą, režisierė Saulė Bliuvaitė sako: ,,Tai yra filmas apie kūno pasaulį ir tobulumo paieškas. Džiaugiuosi, kad įsitraukė daugybė įvairaus amžiaus paauglių ir pasidalino savo istorijomis bei potyriais, kurie atsispindės filme. Filmuodami labai laisvai žiūrėjome į scenarijaus scenas, dialogus, keitėme juos pagal asmeninę aktorių patirtį.“

Režisierė ir scenaristė Saulė Bliuvaitė gimė 1994 metais Kaune, 2018 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo kino režisūros bakalauro diplomą. Studijų metais sukūrė keturis trumpametražius filmus, kurie buvo pristatyti Lietuvos ir užsienio kino festivaliuose. Saulės trumpametražio dokumentinio filmo „Limuzinas“ premjera įvyko JAV kino festivalyje „New Directors / New Films“, kurį organizuoja Niujorko Moderniojo meno muziejus (MoMA), laikomas vienu didžiausių ir įtakingiausių moderniojo meno muziejų pasaulyje. Varšuvos kino festivalyje „Limuzinas“ pripažintas geriausiu trumpametražiu dokumentiniu filmu. Saulė taip pat yra pilnametražio vaidybinio filmo „Izaokas“ scenarijaus bendraautorė ir viena iš filmo montažo režisierių. 2020 metais šis filmas geriausio debiutinio filmo kategorijoje buvo nominuotas Europos kino apdovanojimuose.

Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Vesta Matulytė ir Ieva Rupeikaitė.

„Tai buvo mano pirmoji atranka, pirmosios repeticijos, pirmas filmo scenarijus bei pirmi filmavimai. Buvo labai smagu, nesigailiu nė dėl vienos akimirkos. Iššūkių tikrai netrūko, bet, kai juos įveikiau, atrodė, kad šis nuotykis tapo tik dar labiau įsimintinas. Nauja patirtis leido suprasti, kad vaidinti norėsiu ir toliau. Jaučiuosi labai dėkinga visai komandai, ypač Saulei, už tokią nuostabią patirtį“, – prisiminimais iš filmavimo dalinosi I. Rupeikaitė.

Jai antrino ir V. Matulytė: „Esu begalo dėkinga visai šiai nuostabiai, draugiškai, rūpestingai komandai. Atsimenu, kai abejojau, ar dalyvauti šiame projekte, bet šalia buvo žmonių, kurie mane įkalbėjo. Dabar esu be galo laiminga ir nė kiek nesigailiu. Net nežinau, ar kitur būčiau gavusi tiek patirties – nuo kybojimo ore iki pasiplaukiojimo dumbluose.“

Filmo operatorius Vytautas Katkus. Prodiuserė Giedrė Burokaitė. Vykdomoji prodiuserė Justė Michailinaitė.

Filmą rėmė Lietuvos kino centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Filmo projektas vystytas scenarijaus rašymo dirbtuvėse „Ekran+“, kurias organizuoja studija ir mokykla „Wajda“ Lenkijoje. Filmo premjera numatoma 2024 metais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: