Beata Tiškevič ir Arūnas Valinskas taps savanoriais

Bendravimas ir dubenėlis karštos sriubos – tai yra bene svarbiausi dalykai, kurių trūksta Maltos ordino pagalbos tarnybos globojamiems senukams. Būtent tai savo apsilankymu skurstantiems senjorams dovanos Beata Tiškevič ir Arūnas Valinskas, tapę jubiliejinės, 10-osios labdaros akcijos „Maltiečių sriuba“ koncerto vedėjais. Jų apsilankymą pas senukus bus galima tiesiogiai stebėti šį sekmadienį, 18.50 val. per LRT televiziją.

„Labiausiai pažinau savo močiutę, kuri mirė prieš kelerius metus. Gyvenau su ja didžiąją dalį savo gyvenimo. Močiutė visą laiką buvo labai savarankiška, lyderė. Ji viską labai gerai mokėjo – ir megzti, ir nerti, ir valgyti gaminti, ir darže padirbėti. Turėjo man priešingas politines pažiūras, daug ko nemėgo, bet mano akyse tai ją darė netgi žavinga. Močiutė turėjo išskirtinį humoro jausmą, saviironiją, būdavo, kad tiesiog visą dieną viena su kita juokdavomės iš savęs. Turėjo daug draugių, nepertraukiamas valandas su jomis pliurpdavo telefonu lenkų kalba – tai mane dabar įkvėpė sutvirtinti savo lenkų kalbos pagrindus“, – savo prisiminimais apie senelę dalijasi Beata Tiškevič.

Aktorės ir TV laidų vedėjos nuomone, visuomenėje labai svarbu ugdyti bendruomeniškumo jausmą, kad kiekvienas jaustųsi atsakingas ne tik už save ar savo artimą, bet ir už nepažįstamą žmogų gatvėje, o ypač už tą, kuriam labai reikia pagalbos. Vieni tokių ir yra maltiečių globojami seneliai. „Kiekvienas galime pradėti nuo mažų dalykų, pavyzdžiui, išleisti seną žmogų pirmą pro duris, troleibuse užleisti vietą, nusišypsoti gatvėje, pagirti skrybėlaitę. Manau, kad tokie gana nematomi dalykai labai pakelia ūpą, o tuo pačiu parodo mūsų dėmesį ir rūpestį jiems – tai ir yra svarbiausia“, – sako B. Tiškevič.

Dėmesio senam žmogui svarbą pabrėžia ir Arūnas Valinskas: „Kaip bebūtų gaila, Lietuvoje vienišų senelių yra daug. Manau, kad vieniši seneliai, kaip ir vaikai vaikų namuose, yra savotiška ir pakankamai skaudi visuomenės liga. Nežinau jokio recepto, kaip padaryti, kad situacija pasikeistų iš esmės. Likti vienam senatvėje – pats baisiausias prakeiksmas, kurio niekas nenori ir nuo kurio niekas nėra apsaugotas. Visgi, visuomenės parodytas gerumas ir dėmesys seniems žmonėms gali būti savotiškas vaistas. Kai žinai, kad tu kažkam dar rūpi, siela prisipildo džiaugsmingo gerumo“.

Nelikti abejingais senų žmonių vienišumo ir skurdo problemai Beata Tiškevič ir Arūnas Valinskas šį sekmadienį kvies tiesioginio koncerto metu, kurį ves kartu su dar viena vedėjų pora – Gabriele Martirosianaite bei Edmundu Jakilaičiu. Šis koncertas bus išskirtinis tuo, kad tiesioginio eteriu metu pirmoji vedėjų pora važiuos į namus pas senelius, kur bendraus su vienišais seneliais, bandys atskleisti jų problemas, vaišins akcijos simboliu tapusia karšta sriuba. Tiesioginio renginio transliacijos sėkmės rodiklis – suaukota suma: „1,45 Eur – tiek kainuoja vienas dubenėlis sočios sriubos ir tokia yra suma, kurią galima paaukoti skambinant vienu iš akcijos trumpųjų numerių. Jeigu kiekvienas tiek paaukos, maltiečiai ir toliau galės dirbti savo gerus darbus ir praskaidrinti artimųjų užmirštų arba visiškai vienų likusių senelių kasdienybę. Manau, tiek galime padaryti kiekvienas“, – sako E. Jakilaitis.

Aukoti vienišiems, vargstantiems senukams taip pat kvies operos žvaigždė Nomeda Kazlaus, Evelina Sašenko, Gražvydas Sidiniauskas ir aklųjų choras, Vilija Matačiūnaitė ir pučiamųjų orkestras „Vario kirtis“, Katažina Zvonkuvienė ir „Kaštoninis choras“, Jurga Šeduikytė, Neda ir Olegas Ditkovskis, Laura Remeikienė.

Labdaros akcija „Maltiečių sriuba“ yra didžiausias Maltos ordino pagalbos tarnybos projektas. Už šios akcijos metu surinktas lėšas savanoriai visoje Lietuvoje globoja net 2302 vienišus senukus. Iš 2014 m. akcijos metu surinktų lėšų šiais metais 17-oje miestų maltiečiai išdalins daugiau kaip 95 000 karšto valgio porcijų, papildomai nuveš per 10 000 sauso maisto davinių. 10 miestų savanorės globoja ypatingos priežiūros reikalaujančius senjorus, 5 miestuose veikia maltiečių Senjorų klubai.

Kiekvienas, norintis prisidėti prie labdaros akcijos „Maltiečių sriuba“, tai gali padaryti skambindamas trumpaisiais numeriais: 1417 – 1,45 €, 1418 – 2,90 €.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: