Bitės namelis vilioja vaizdais, kvapais, įdomiomis užduotimis

Kovo 18 d. (trečiadienį) nuo 10.30 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centre (Aukštaičių g. 4) vyks įvairūs renginiai, skirti rašytojos, pedagogės, visuomenės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimtadieniui. 12 val. bus atidarytas rekonstruotas Bitės namelis, vaikams suteiksiantis įdomių potyrių.

Bitės namelis, įrengtas prieš trejus metus, dabar rekonstruotas ir ne tik pakeitė savo interjerą, papildė išorės vaizdą, bet ir turės daug įdomių edukacinių užduočių.

„Šį namelį mes kūrėme tam, kad vaikai pajustų G. Petkevičaitės-Bitės pasaulį. Viską apžiūrėję, pamatytų įvairių dalykų ir atliktų judriąsias užduotis. Bitės gyvenimas ir tas nameliukas su visa įranga, transformuojamais dalykais juos stipriai paveiktų per akis, per ausis, per uoslę. Kuo daugiau dimensijų, kuo daugiau poveikio, kad jie pasektų Bitės pėdomis“, – kalbėjo šį namelį sukonstravęs G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojas Virginijus Benašas.

Būdami namelyje vaikai galės atlikti įvairias užduotis. Prie stalo galės rašyti dienos reportažą, spręsti kryžiažodį apie G. Petkevičaitę-Bitę ir taip apie ją daug sužinoti, kurti žaismingus receptus ir pažinti vaistažolių gydomąsias savybes. Kiekvienam patiks stebėti stogo liuke įrengtame ekrane besikeičiančius vaizdus: istorines fotografijas, debesis, nufilmuotus virš Puziniškio, žvaigždėtą dangų.

Palikę batukus spalvingose batagėlėse, išpieštose prie namelio, vaikai iš oficialios bibliotekos aplinkos pateks į atradimų pasaulį, kuriame kvepia megztos rožės, žaižaruoja įvairiaspalviai buteliukai, išradingai sukonstruotas židinys atrodo kaip tikras ir ant jo durelių gali rasti užduotį, kuri vaikystėje Gabrielei visą naktį neleido sumerkti akių.

Namų jaukumą ir kūrybingą nuotaiką kuria malonūs kvapai, muzikos garsai, šviesos mirgėjimas per žaismingas užuolaidėles. Jei tame namelyje būtų galima pasilikti per naktį, vaikai pamatytų ir septynias šviečiančias žvaigždutes, suteikiančias magišką įspūdį.

Kadangi namelis turi gana mažą erdvę, savanorė Megana Pesse sukūrė interjerą, kuriame yra ir virtualių baldų. Kėdės apmušalo rašte galima surasti laimę atnešantį dobilą. Jaukumą suteikia kilimas, pagalvėlės, o mobilus stalas turi dvi paskirtis: darbui ir žaidimui.

„Yra 7 gerosios savybės, kuriomis pasižymėjo G. Petkevičaitė-Bitė. Pareigingumas, rūpestingumas, pilietiškumas, kūrybiškumas, pasiaukojimas, garbingumas, darbštumas. Prie namelio yra virsmo tuneliukas, kuris leidžia tarsi sugerti tas jos savybes ir pavirsti mažąja Bite. Kai kurių savybių tikrai trūksta šiuolaikinėje visuomenėje. Įropojus tuneliuku į namelį galima pabūti su šiomis savybėmis, o išropojus jas išsinešti su savimi. Namelis leidžia pabėgti nuo mokyklos suolo ir linksmai, jaukiai, svajingai praleisti laiką bibliotekoje.

Vaikai mokyklose sėdi prie knygų. Namuose sėda prie kompiuterio ir nelieka laiko pajudėti. Galima truputį be triukšmo pažaisti bibliotekoje. Yra toks judrių užduočių ratas, vaikai jį išsuka ir kokią gauna užduotį, tokią ir atlieka. Pagal spalvas užduotis tenka pačiam rato sukėjui arba jo draugams. Viena iš užduočių – padaryti šešis pritūpimus su knyga ant galvos. Kita – grupei apeiti knygų lentynas žąselės žingsniu“, – kalbėjo savanorė Malvina Zimblienė, daug prisidėjusi prie namelio įrengimo ir edukacinių užduočių sukūrimo.

Prie Bitės namelio jo lankytojai ras stendą su užduotimis, krepšį su įvairiais popieriniais medžių lapais receptams, kuriuos patys kurs, mes į pašto dėžutę ir lauks apdovanojimų kūrybingiausiems. Čia patalpintos ir šiltai, nuoširdžiai parašytos Garbės kodekso taisyklės, bendraujančios su vaiku kaip su draugu.

„Vaikai galės kurti receptus, užsiimti žurnalistiniu darbu, žaisti stalo žaidimą. Galima tiesiog namelyje pabūti, pasvajoti, pažiūrėti į ekrane plaukiančius vaizdus ir tuos potyrius reflektuoti į gražią atsiliepimų knygą, sukurtą bibliotekos restauratorių. Atsiliepimus galima bus pateikti ir tekstu, ir piešiniais. Ta knyga bus įdomiai apvilkta drobe ir papuoš namelio interjerą, “ – sakė V. Benašas.

Bibliotekos darbuotoja Onutė Kaluinienė sakė apsidžiaugusi, kai prasidėjo Bitės namelio atnaujinimas. Smagu, kad namelis išgražėjo, praturtėjo jo vidus, atsirado apšvietimas. Bibliotekininkės nuomone, dar svarbiau, kad sugalvota patraukli edukacinė veikla ir vaikai turės įdomių užduočių bei pažinimo džiaugsmą.

Manoma, kad rekonstruotas Bitės namelis galės keliauti per Aukštaitijos regiono bibliotekas. Kiekviena jų galėtų papildyti edukacinę veiklą savo sumanymais.

Virginijaus Benašo nuotr.
Informaciją parengė
Virginija Januševičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: