BPC baigia perimti skambučius greitosios medicinos pagalbos tarnybos telefono numeriais

2021 m. kovo 30 d. Bendrasis pagalbos centras (BPC) perima greitosios medicinos pagalbos tarnybos trumpųjų telefono ryšio numerių 03, 103 ir 033 administravimą tose Kauno, Alytaus, Tauragės ir Marijampolės apskričių savivaldybėse, kurių teritoriją aptarnauja Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerinė.

Kovo 30 d., 9 val., skambučiai trumpaisiais telefono ryšio numeriais 03, 103 ir 033 iš Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos rajono, Kaišiadorių rajono, Kėdainių rajono, Raseinių rajono, Birštono, Prienų rajono, Tauragės rajono, Jurbarko rajono, Pagėgių ir Šilalės rajono savivaldybių buvo nukreipti į BPC Klaipėdos skyrių, o skambučiai iš Alytaus miesto, Alytaus rajono, Druskininkų, Lazdijų rajono, Varėnos rajono, Šakių rajono ir Vilkaviškio rajono savivaldybių – į BPC Vilniaus skyrių. Tai baigiamasis skambučių srautų perėmimo etapas – nuo šios dienos skambučius ryšio numeriais 03, 103 ir 033 visoje Lietuvos teritorijoje administruos BPC.

Kaip sako BPC viršininkas Audrius Čiuplys, skambučių perėmimas vyko tvarkingai, pagal iš anksto sudarytą planą. Nors buvo baimintasi staigiai išaugsiančio skambučių skaičiaus ir padidėsiančio darbo krūvio operatoriams, iki šiol taip neįvyko. „Ruošdamiesi perimti greitosios medicinos pagalbos trumpuosius telefono numerius, pastaraisiais metais priėmėme daugiau naujų darbuotojų, – sako A. Čiuplys. – Analizuodami kiekvieną dieną gaunamas ataskaitas matome, kad kol kas jiems tenka panašus krūvis kaip ir ankstesniais metais. Tai leidžia mums greitai ir tiksliai reaguoti į visus gaunamus skambučius.“

BPC darbuotojai, atsiliepę į skambučius, kai norima išsikviesti greitąją medicinos pagalbą, išsiaiškina įvykio vietos adresą, pagrindinį nusiskundimą ir šią informaciją kartu su skambučiu operatyviai perduoda greitosios medicinos pagalbos dispečeriams, kurie toliau tęsia pokalbį ir užtikrina atitinkamą reagavimą į pagalbos prašymą.

Siekiant tinkamai suvaldyti skambučių srautus ir atskirti skubiosios pagalbos skambučius nuo neskubių klausimų – medicinos konsultacijų ir mokamų paslaugų užsakymų – buvo įsteigtas naujas trumpasis numeris konsultacijoms 113.

Skambučių telefono ryšio numeriais 03, 103 ir 033 administravimo perdavimas BPC buvo vykdomas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą dėl skubiosios pagalbos tarnybų trumpųjų telefono ryšio numerių. Vadovaujantis minėtu nutarimu, nuo 2021 metų balandžio 1 d. iki rugsėjo 30 d. visus skambučius pagalbos tarnybų trumpaisiais telefono ryšio numeriais administruos BPC.

Nuo 2021 m. spalio 1 d. visiems pagalbos prašymams Lietuvoje liks tik vienas skubiosios pagalbos telefono ryšio numeris – 112. Paskambinus senaisiais numeriais 01, 101, 011, 02, 102, 022, 03, 033 ir 103 automatiniu balso įrašu bus informuojama, kad pagalbos poreikio atveju reikia skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Minėti numeriai bus nebenaudojami ir išjungti 2022 m. balandžio mėnesį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: