Petras Auštrevičius (Asm. arch. nuotr.

Briuselyje Ukrainos Aukščiausiosios Rados ir Europos Parlamento pirmininkai dalyvaus „kalynos“ sodinimo ceremonijoje

Lapkričio 28 d., 13 val., prie Europos Parlamento būstinės Briuselyje bus sodinamas ypatingą reikšmę ukrainiečiams turintis augalas – „kalyna“, Lietuvoje liaudiškai dar vadinamas puteliu (putėliu). Krūmo sodinukas kaip dovana į Briuselį atkeliavo iš Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo.

Ceremonijoje Briuselyje dalyvaus Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančiukas, Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola, europarlamentarai, diplomatai, ukrainiečių ir lietuvių bendruomenės nariai.

„Ukrainos ir ukrainiečių šaknys jau šiandien yra čia, Europoje širdyje. Pasodinta „kalyna“ bus to simbolis“, – sako šios iniciatyvos autorius europarlamentaras Petras Auštrevičius.

„Kalyna“ ukrainiečiams yra žemės, šeimos gerovės simbolis, ilgainiui tapęs Ukrainos nacionaline vertybe. Iš šio augalo šakelių Ukrainoje pinami vainikai.
Ukrainiečiams svarbų augalą „kalyną“, jos veislę ‘Aras’ (lot. Viburnum opulus ‘Aras’) Lietuvoje išvedė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo vyresnysis mokslo darbuotojas prof. dr. habil. Remigijus Daubaras, kartu su VDU Botanikos sodo dr. Laima Česoniene.

Lapkričio 22 d. Strasbūro universiteto botanikos sode jau pasodintas ir Viburnum opulus L. ‘Dievind’ veislės krūmas, taip pat išaugintas Lietuvoje.


Petras Auštrevičius,
Europos Parlamento (EP) narys, EP frakcijos „Renew Europe” narys, EP Užsienio reikalų komiteto narys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: