Buitinės technikos ekspertas: kaip tinkamai prižiūrėti televizorių, kad jis tarnautų ilgus metus?

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (61 proc.) savo namuose turi du arba daugiau televizorių, atskleidė „Samsung“ iniciatyva atlikta apklausa. Šiandien išties sunku įsivaizduoti namus be televizoriaus, tačiau ar žinote, kaip tinkamai jį prižiūrėti ir valyti, kad įrenginys tarnautų kuo ilgiau?

Vidutinė tarnavimo trukmė – 7-10 metų

Vidutinė televizorių veikimo trukmė siekia 100 tūkst. valandų, paprasčiau tariant – apie 7-10 metų. Nors dauguma televizorių ir praėjus „galiojimo laikui“ gali tęsti sklandų veikimą, tačiau kartais susiduriama su vaizdo ar garso sutrikimais. Taip pat gali atsirasti vadinamasis „burn-in“ efektas, kai perjungus televizijos kanalą, ekrane yra blyškiai matomas prieš tai rodyto vaizdo fragmentas.

„Ieškantiems išties ilgaamžio įrenginio, verta atkreipti dėmesį į televizorius su „QLED“ technologija – tokiems įrenginiams garantija suteikiama 10 ir daugiau metų.

Atsiradus QLED televizoriams, daugeliui žmonių pasidarė smalsu, kuo jie skiriasi nuo OLED? OLED televizoriai naudoja nevienareikšmiškai vertinamą organinę medžiagą, dėl kurios kyla jau minėta „burn-in“ efekto rizika, o QLED televizoriai naudoja „Quantum Dot“ taškelius, kurie yra neorganiniai, tvirti, stabilūs ir užtikrina puikias spalvas bei šviesumą.

O štai naujos kartos „Neo QLED“ televizoriai yra dar pažangesni nei pirmtakai ir daug geriau atkuria detales tamsiose vaizdo zonose“, – apie televizorių technologijas pasakoja „Samsung“ produktų žinovas Lietuvoje Vytautas Jurgaitis.

Naudojimas ir ilgaamžiškumas

Kad televizorius veiktų nepriekaištingai, svarbu žinoti, kokie veiksniai įrenginiui gali būti kenksmingi. „Tikimybė, kad televizorius veiks trumpiau ar susidursite su tam tikrais gedimais, padidės tuo atveju, jeigu įrenginys bus laikomas itin aukštoje temperatūroje arba drėgnoje patalpoje“, – apie televizoriaus laikymo sąlygas pasakoja V. Jurgaitis.

Pasak eksperto, žema temperatūra ir staigūs jos pokyčiai taip pat gali pakenkti televizoriui – galite pasigesti ryškumo, periodiškai gali dingti garsas. Lygiai taip pat svarbu televizorių laikyti švarioje patalpoje ir stengtis jį apsaugoti nuo dulkių ir skysčių.

Dar vienas labai svarbus aspektas – neleisti televizoriui perkaisti. Viena iš pagrindinių perkaitimo priežasčių yra televizoriaus palikimas įjungus ilgą laiką. Kita priežastis – televizorius naudojamas patalpoje, kurioje nėra pakankamo vėdinimo. Jei negalite perkelti televizoriaus, pasirūpinkite puikia ventiliacija.

Atsargumo priemonių imtis reikėtų ir turintiems mažų vaikų ar augintinių. Katinai mėgsta gulėti ant pačių siauriausių daiktų – ne išimtis yra ir plonas televizoriaus ekranas, tad kartais neišvengiama įrenginio pažeidimų ar net dūžių. Stengiantis iš anksto to išvengti, patariama televizorių kabinti ant sienos.

Tinkama priežiūra apsaugos nuo papildomų išlaidų

Ekspertas tikina, kad tinkama televizoriaus priežiūra gali padidinti jo ilgaamžiškumą ir pateikia keletą svarbiausių priežiūros patarimų, kurie apsaugos televizorių ir jūsų piniginę.

Dažniausias darbas, kurį reikia atlikti – nuvalyti televizoriaus ekraną, kadangi laikui bėgant ant jo kaupiasi dulkės arba ima matytis vaikų palikti pirštų atspaudai. „Mes vis dar esame įpratę savo buitinės technikos ir elektronikos prietaisus valyti bet kuo, kas tik pasitaiko po ranka“, – įspėja V. Jurgaitis. – Televizoriaus ekrano nerekomenduojama valyti cheminėmis priemonėmis arba medžiagomis, kurių sudėtyje yra  alkoholio. Saugi ir veiksminga valymo priemonė – mikrošluostė. Gali būti naudojamas ir specialus ekranų valymo skystis, kuris pašalina visą purvą, nepalieka dėmių bei turi antistatinį poveikį“.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų valant televizorius – naudojama indų plovimui skirta kempinėlė arba popierinis rankšluostis. Pastarieji ​​​​turi šiurkštesnius paviršius, todėl ekrane gali likti įbrėžimų.

Taip pat derėtų nepamiršti su sausa šluoste nuvalyti ir televizoriaus galinių ventiliacinių grotelių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: