Huawei nuotr.

Būkite atidūs – nerūpestingas vasaros poilsis gali kainuoti išmanųjį telefoną

Modernūs išmanieji telefonai palengvina namų rutiną, gelbėja darbo metu, užtikrina kokybišką laisvalaikį. Kaip ir visiems naujiems pirkiniams, išmaniesiems telefonams reikalinga atitinkama priežiūra, ypatingai – atostogų metu, kai aktyvaus laisvalaikio fone stipriai išauga pavojus pažeisti naudojamą įrenginį.

„Pristatomos inovacijos išmaniųjų rinkoje ne tik džiugina, bet ir reikalauja specialaus dėmesio siekiant išlaikyti naudojamų įrenginių ilgaamžiškumą. Kalbant apie išmaniuosius telefonus, dažniausiai vasaros metu ištinkančios problemos yra susijusios su įrenginio perkaitimu, prasčiau veikiančiais mikrofonais ar įkrovikliais, pasitaiko dužimo atvejų. Kita vertus, atliekant elementarius tinkamos priežiūros žingsnius, šių problemų yra išvengiama, o naudojamų įrenginių tarnavimo laikas reikšmingai išauga“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.

  1. Telefonui degintis nereikia

Visi esame patyrę jausmą, kai prigulus po saulės spinduliais pamirštame visus rūpesčius ir problemas. Nors atsipalaiduoti būtina, derėtų nepamiršti, jog išmaniajam telefonui tiesioginiai saulės spinduliai gali pakenkti.

„Vasaros laikotarpiu ženkliai padaugėja atvejų, kai perkaitęs išmanusis telefonas sukelia nepataisomą žalą, trukdančią kokybiškai naudotis įrenginiu. Dėl perkaitimo gali suprastėti išmaniojo telefono baterijos ilgaamžiškumas, o retesniais atvejais – išsilydyti telefono procesorius. Norint išvengti tokių pasekmių, telefoną reikėtų laikyti atokiau nuo saulės, uždengus ar paslėpus nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip pat rekomenduojama turėti kokybišką apsauginį dėklą, kuris neleistų kauptis perteklinei šilumai po plastikiniu, mediniu ar odiniu pagrindu. Kaitriausiomis dienomis patartina daryti pertraukas tarp naudojimosi išmaniuoju telefonu, išsitrinti mažiau naudojamas programėles. Svarbu atminti – negalima priverstinai šaldyti jau įkaitusio telefono, nes tai sukeltų dar didesnes problemas“, – rekomenduoja U. Eidžiūnaitė.

  1. Smėlio paplūdimiai – pilims, o ne išmaniesiems telefonams

Net ir mažiausiai vėjuotą dieną paplūdimyje iškyla rizika, jog smulkios dalelės pateks į išmaniojo telefono vidų per mikrofono arba maitinimo laido angą.

„Smėlis dažniausiai įvardijamas kaip vienas didžiausių telefono pavojų atostogų metu: dėl jo patekimo į jūsų įrenginį išmanusis telefonas gali nustoti krautis ar išsijungti. Be to, smulkios dalelės gali patekti po ekrano apsauginės plėvelės kampais, todėl iškyla rizika subraižyti ekraną. Žinoma, žmonės paplūdimiuose savo išmaniųjų įrenginių naudoti greičiausiai neatpras, todėl svarbu žinoti keletą svarbių rekomendacijų. Vos tik nustojate naudoti savo išmanųjį telefoną – laikykite jį specialiame dėkle ar krepšyje. Grįžus iš atostogų, nepamirškite kruopščiai išsivalyti visas telefono angas, kuriose galėjo užsilikti smėlio“, – pataria U. Eidžiūnaitė.

  1. Akimirkas fiksuokite saugiai

Jūra, kalnai, saulėlydžiai – tai vaizdai, laikomi vasaros palydovais ir kuriuos pamačius norisi iš karto išsitraukti išmanųjį telefoną bei užfiksuoti gražiausias akimirkas. Visgi atostogos gali nemenkai apkarsti, kai befotografuojant jūsų įrenginys išslysta iš rankų.

„Įsigijus naują išmanųjį įrenginį, norisi kuo daugiau visko fotografuoti, o turimi telefonai kaskart nustebina savo galimybėmis. Pavyzdžiui, naujasis „Huawei P60 Pro“ palaiko galingą 3,5 karto optinę ir 10 kartų hibridinę priartinimo funkciją, suteikiančią galimybę užfiksuoti aukštos kokybės nuotraukas, fotografuojant net ir toliau esančius objektus. Turint tokį objektyvą, fotografuoti norisi visur ir visada, todėl atostogų metu reikėtų nepamiršti papildomų saugumo priemonių: grūdinto stiklo ekrano apsaugos, tvirto išmaniojo telefono dėklo ar įrenginio draudimo atostogų metu“, – teigia U. Eidžiūnaitė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: