VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ nuotr.

D. Liutikas: 2021 metai VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ buvo sėkmingi

Balandžio 8 d. vykusiame VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ visuotiniame dalininkų susirinkime buvo pritarta 2021 metų veiklos ataskaitai ir patvirtintas įstaigos finansinių ataskaitų rinkinys.

Praėjusiais metais VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ pervežė 14 460 keleivių – tai daugiau nei 2019 ar 2020 metais. Pagal planą buvo siekis pervežti 12000 keleivių, tad planas įvykdytas 120,5 proc. Už suteiktas paslaugas įstaiga surinko 163,01 tūkst. eurų pajamų. Tai beveik dvigubai daugiau nei buvo planuota. Šio rodiklio įgyvendinimą įstaiga viršijo 203,76 proc.

„Tokį sėkmingą rezultatą lėmė suintensyvinta įstaigos veikla, Lietuvos Kalėdinio siauruko projektas“, – sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Praėjusių metų liepos 26 d. VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ darbą pradėjo direktorius dr. Darius Liutikas, laimėjęs Susisiekimo ministerijos skelbtą konkursą. Naujojo vadovo iniciatyva per pusmetį buvo atlikta daug darbų, įdiegta nemažai naujovių.

Rugsėjo mėnesį įstaiga dalyvavo Europos paveldo dienų programoje. Kartu su Panevėžio miesto plėtros agentūra šeimoms pristatė Siaurojo geležinkelio kompleksą Panevėžyje. Lapkričio mėnesį buvo sutvarkytas ir atnaujintas I klasės vagonas. Iš viso šiuo metu Siauruke yra 3 pirmos klasės vagonai.

„Atnaujinome įstaigos interneto svetainę www.siaurukas.eu, kuri tapo daug aiškesnė, paprastesnė ir patogesnė lankytojams ir būsimiems keliautojams. Svetainėje atsirado galimybė nusipirkti bilietus elektroniniu būdu“, – sako dr. D. Liutikas.

Pernai pirmą kartą Siauruko istorijoje Kalėdiniu laikotarpiu nuo gruodžio iki sausio mėnesio pradžios buvo pradėti nauji reguliarūs reisai maršrutu Anykščiai – Troškūnai – Anykščiai. Šia unikalia Kalėdine pramoga pasinaudojo ir apie Siauruką sužinojo 4280 Lietuvos gyventojų, iš kurių daugiau kaip pusė – vaikai. Viso buvo surengti 58 reisai. Šventinė 4 val. programa su įvairiais personažais, įvairiomis edukacijomis ir dokumentiniais filmais vyko Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios požemiuose įrengtame Kalėdiniame kaimelyje, Troškūnų siaurojo geležinkelio stotyje ir pačiame traukinyje kelionės metu. Kalėdinio siauruko programoje be Lietuvos keliautojų atvyko turistai iš Latvijos, Belgijos, Austrijos.

Dalininkų susirinkime patvirtintas ir VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ 2022-2024 metų strateginis veiklos planas bei atnaujinti finansiniai rodikliai ir finansinės prognozės. Lyginant su 2021-2023 metų strateginiu veiklos planu keitėsi finansinių rodiklių lentelių duomenys, prisidėjo prognozės 2024 metams.

2022 metais numatytas įstaigos kelio infrastruktūros įvertinimas. Bendradarbiaujant su AB „Lietuvos geležinkeliais” įmone „LTG Infra” planuojama įvertinti 85 km geležinkelio kelio, 56 iešmų, 26 pervažų, 9 tiltų (5 metalinių, 4 betoninių), 60 pralaidų ir 30 riedmenų būklę.

Patvirtintuose įstatų pakeitimuose atnaujintas įstaigos tikslas – teikti turizmo paslaugas Aukštaitijos siaurojo geležinkelio ruože Panevėžys–Anykščiai–Rubikiai, užtikrinti saugų siaurojo geležinkelio keleivinių traukinių eismą, kokybišką infrastruktūros renovaciją ir plėtrą, kultūros paveldo išsaugojimą.

Šiemet numatomos ir naujos paslaugos keleiviams. Planuojama rekonstruoti vienus riedmenis ir įrengti kelionėms skirtą vagoną-pirtelę. Tikimasi, kad ši nauja paslauga bus įdomi šalies bei užsienio keliautojams ir turistams.

Taip pat planuojamos naujos teminės kelionės ir edukacijos, kurių pasiūla apims kultūros, gamtos, religijos, geležinkelio istorijos, regiono istorijos svarbiausius aspektus.

 

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: