Andrius Šidlauskas (archyvas). M. Daškevičiaus nuotr.

D. Rapšys ir A. Šidlauskas plaukimo varžybose „Swim Open Stockholm“ iškovojo medalius

Sekmadienį Švedijoje tęsėsi tarptautinės plaukimo varžybos „Swim Open Stockholm“, kuriose dalyvauja ir septyni Lietuvos plaukikai.

Antrą varžybų dieną lietuviai triskart lipo ant prizininkų pakylos – vyrų 200 m plaukimo l. stiliumi „A“ finale bronzą iškovojo Danas Rapšys (1:46.43), 100 m plaukimo krūtine „A“ finale antrą vietą užėmė Andrius Šidlauskas (1:00.81), o moterų 50 m plaukimo krūtine „A“ finale dar vieną sidabrą į lietuvių kraitį pridėjo Rūta Meilutytė (30.57).

Rytinę varžybų dalį pradėjo vyrų 200 m plaukimo l. stiliumi rungtis. Joje startavo net keturi mūsų šalies atstovai. Tarp 89 dalyvių D. Rapšys ryte buvo antras (1:48.43), Tomas Navikonis atrankoje užėmė septintą vietą ir su nauju karjeros rekordu (1:51.09) taip pat pateko į „A“ finalą. Jame T.Navikonis dar kartą gerino asmeninį rekordą ir finišavo penktas (1:49.28), įvykdydamas pasaulio čempionato „B“ normatyvą.

Nugalėtoju tapo vokietis Lukas Märtens (1:45.44), o sidabrą iškovojo austras Felix Auböck (1:46.14). Nuo aukso medalio D. Rapšį skyrė sekundė.

20-ą laiką vyrų 200 m plaukimo l. stiliumi atrankoje parodė Deividas Kazilas (1:54.54), o 30 vietą užėmęs Rokas Jazdauskas (1:56.86) irgi dukart gerino karjeros rekordą. „C“ finale lietuvis finišavo trečias ir užfiksavo 1 min. 53,88 sek. rezultatą.

A. Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje šįryt buvo pirmas (1:00.96), bet finale 0.16 sek. nusileido švedui Erikui Perssonui (1:00.65).

Aleksas Savickas toje pačioje rungtyje šįryt buvo 15-as (1:04.05) ir vakare plaukė „B“ finale, kuriame finišavo aštuntas (1:05.12).

R. Meilutytė į 50 m plaukimo krūtine „A“ finalą pateko trečiuoju rezultatu (31.12). Pirmą vietą atrankoje pasidalino dvi sportininkės – Izraelio atstovė Anastasia Gorbenko (30.94) ir švedė Sophie Hansson (30.94). Finale nugalėjo A. Gorbenko (30.45). Ji už lietuvę buvo tik 0,12 sek. greitesnė.

Atrankiniai plaukimai prasideda 9.30 val. (vietos laiku), B ir C finalai – 16.30 val., A finalai – 18 val. Visus plaukimus galima stebėti tiesiogiai, iš anksto užsiprenumeravus tiesioginę transliaciją per Simidrotts-TV.

Varžybos Stokholme yra puiki proga stipriausiems pasaulio plaukikams pasitikrinti jėgas ar įvykdyti trūkstamus normatyvus prieš artėjantį pasaulio plaukimo čempionatą, universiadą, Europos jaunimo olimpinį festivalį ir Europos čempionatą.

Varžybų prizinį fondą sudaro 38 tūkst. eurų.