Kklietlabelis.lt nuotr.

D. Slavinskas: apie finalo ketvertą, rinktinių pertrauką ir pirmadienio varžovą „Neptūną”

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ jau poryt (pirmadienį) po FIBA rinktinių pertraukos tęs kovas Betsafe-LKL pirmenybėse ir po trijų savaičių pertraukos sugrįš rungtyniauti į Panevėžį. Pirmasis kovo mėnesio varžovas – Klaipėdos „Neptūnas“.

Prieš rinktinių pertrauką panevėžiečiai Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) finalo ketverto pusfinalyje įveikė Vilniaus „Rytą”, finale nusileido Kauno „Žalgiriui” ir pasidabino sidabro medaliais. Prieš tai paskutiniajame mače Betsafe-LKL Panevėžio ekipa namuose palaužė „Šiaulius” ir šiuo metu rikiuojasi penktoje turnyrinės lentelės vietoje.

„Neptūnas“ savo ruožtu užima aštuntą poziciją, iš kurios komandą pakelti bandys naujas strategas iš Graikijos Georgios Vovoras, turintis Eurolygos patirties Atėnų „Panathinaikos” klube.

Apie rinktinių pertrauką, Citadele-KMT finalo ketvertą, laiką „Neptūne“ ir debiutinį sezoną „7bet-Lietkabelyje“ svetainei www.kklietkabelis.lt papasakojo Džiugas Slavinskas.

– Baigėsi FIBA rinktinių pertrauka, ką per ją pavyko nuveikti?

– Po taurės finalo ketverto gavom penkias laisvas dienas, asmeniškai grįžau namo į Klaipėda, į namus. Šeštadienį visi susirinkom Panevėžyje, po truputį pradėjom judėti, iš pradžių „Impuls”, po to gavom futbolą pažaist, pravėdinom šiek tiek galvos, o nuo pirmadienio rimtai kibom į darbus. Pauzė komandai buvo reikalinga, buvo susidėję daug dalykų, traumos, ligos. Kaip ir visi grįžom, bet kai kurie žaidė su mini traumelėm, tai buvo labai svarbu išsigydyt, išsilaižyt tas traumas, išsilygint krūvius.

– Karaliaus Mindaugo Taurės (Citadele-KMT) finalo ketverte iškovojote sidabro medalius. Kokie įspūdžiai iš finalinio savaitgalio Kaune?

– Dabar, atslūgus emocijoms, ta antra vieta vis tiek yra labai geras rezultatas. Asmeniškai labai džiaugiuos, anksčiau du metus finalo ketverte buvau likęs ketvirtas, tai man čia pirmas medalis. Pusfinalyje su „Rytu” pirmoj pusėj turėjom minus dešimt, bet jautėm, kad dauguma jų taškų buvo iš mūsų klaidų ir buvo tas tikėjimas, kad sutvarkę tuos dalykus nulaušim, ką antroj pusėj ir pavyko padaryt. Aišku, Džordžes faktorius irgi neįtikėtinas. Pirminis tikslas buvo patekt į finalą, o ten jau su Eurolygos komanda, su „Žalgiriu”, ypač žaidžiant Kaune, prie tiek sirgalių buvo didžiulis iššūkis.

– Jau pirmadienį laukia Betsafe-LKL dvikova su Klaipėdos „Neptūnu”. Kas svarbiausia galvojant apie šį susitikimą?

– Manau, kad „Neptūnas” po FIBA lango dabar pavojingiausia komanda iš galimų varžovų. Nežinom per daug ko ruoštis, atvažiavo naujas treneris Vovoras, vis tiek bus naujos sistemos, nauji deriniai, viskas kitaip paruošta. Dar patys per daug neanalizavom rungtynių plano, bet esmė bus kaip visada, duot fiziškumą, kautis ir ateit šimtu procentu atsinešus. Šį sezoną, kaip visada, komanda surinkta stipri, sudėtis gera, subalansuota. Gal jiems kartais pritrūksta sėkmės, kartais traumos pakišą koją, vyksta įvairūs pokyčiai. Atrodo, tiesiog trūksta, kad viskas suclickintų.

– Pats Klaipėdoje praleidai beveik dešimt metų. Kaip prisimeni tuos metus „Neptūno” sistemoje?

– Laiką Klaipėdoje prisimenu labai gerai, iš Pasvalio išsikėliau ten būdamas trylikos metų, esu praėjęs visą klubo sistemą. Buvo smagu ten žaist, paskutiniai metai gal nebuvo tokie geri, likom šešti, bet prieš tai, kai dar Kazys (Maksvytis) buvo treneris buvom ir bronzos medalius laimėję. Prisiminimai geri, tarp klubo darbuotojų dar likę nemažai pažįstamų, su kuriais palaikau ryšį, kol paskutinius metus buvau užsienyje žiūrėdavau visas rungtynes.

– Paskutinius du sezonus praleidai Slovakijoje ir Čekijoje. Ką davė laikas užsienyje?

– Pirmiausia, tai išvažiavimas žaisti į užsienį buvo toks išvažiavimas iš komforto zonos, nebebuvimas Lietuvoje, Klaipėdoje. Antras dalykas, tai gavau labai daug krepšinio malonumo, ko gal kažkiek paskutiniais metais Klaipėdoje to trūko. Išvažiavau į žemesnį lygį, bet žaidžiau gerai ir galiausiai tai privedė, kad gavau susidomėjimo iš Panevėžio.

– Sezoną perkopė į antrą pusę, kaip kol kas vertini savo laiką „7bet-Lietkabelyje”?

– Man iš savo pusės svarbiausia buvo, kad gaučiau šansų, gaučiau minučių ir galėčiau stengtis padaryt viską, ką galiu iš savo pusės. Kai pasikeitė treneris, atvyko Čanakas, atrodo, kad jam labiau tikau, treneris gerai žino, ką galiu duoti komandai. Savo rolę žinau, visada išeinu, atiduodu šimtą procentų, maksimumą. Iš komandinės pusės gaila dėl Europos Taurės, kelias pergales paleidom, norėjom patekt į atkrintamąsias. Vieną tikslą įvykdėm, iškovojom KMT medalį, o kaip viskas bus toliau – žiūrėsim.

– Šį sezoną debiutavai Europos Taurėje (BKT EuroCup). Kokia buvo patirtis šiame turnyre?

– Patirtis tai didžiulė. Praeitą sezoną žaidžiau Čekijoje, kad ir žaidžiau gerai, bet nesitikėjau, kad jau kitais metais gausiu savo minučių Europos Taurėje. Asmeniškai esu patenkintas, kiekvienos rungtynės būdavo vis nauja patirtis, su vis skirtingo tipo ir labai gero lygio žaidėjais. Vienintelis liūdnas dalykas tik, kad, kaip ir sakiau, nepatekom į atkrintamąsias.

– Panevėžyje jau esi apie pusę metų, kokį įspūdį palieka buvimas „7bet-Lietkabelio” organizacijoje?

– Organizacija tikrai išsiskiria, ne tik Lietuvos, o Europos Taurės lygio sąlygos. Aišku, kapitonas Vytenis (Lipkevičius) vis primena, kaip buvo prieš keturis-penkis metus, sako nematėt, kaip viskas buvo anksčiau (šypsosi). Dabar viskuo pasirūpinta, kineziterapeutai, fizinio rengimo treneris Darius (Aučyna) dirba nonstopu, daro daug papildomų dalykų, kurių, atrodo, jiems gal ir nėra būtina daryt, bet jie nori, kad mumis būtų pasirūpinta šimtu procentu. Viskas vienoj vietoj, kažkam traumelė, iš karto padaro magnetinius tyrimus, salė šalia, „Impuls” šalia, viskas idealiai.

Kklietlabelis.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: