– Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė (AINA.LT nuotr.).

Dailės galerijoje atidaryta Ukrainos menininkų paroda (video)

Gegužės 17 d. 17 val. Dailės galerijoje atidaroma paroda „Naujieji senieji meistrai“. Joje pristatoma keturių ukrainiečių menininkų – Jevheno Ravskio, Volodymyro Kostyrko, Pavlo Makovo ir Artemo Volokitino kūryba.

„Pirmą kartą naujųjų senųjų meistrų fenomeną apibrėžė amerikiečių meno kritikas Donaldas Kuspitas. 2007 m. jis rašė: „Atėjo laikas sugrąžinti senuosius meistrus iš tremties – iš kapo – pripažįstant, kad jie vis dar moko mus meno ir jo prasmės. Laikas atrasti natūralų ryšį su tradiciniu menu […], nes senųjų meistrų menas yra tikra terra incognita, gili kasykla, kurios turtingi kūrybiniai ištekliai mums ilgai buvo uždaryti.“

Kuspito tyrimai suteikė galimybę naujai pažvelgti į menininkus ir juos susisteminti, siekiant sąlyginai stilistiškai suvienyti tuos, kurie savo kūrybiniame požiūryje ir būduose naudoja galingą klasikinės Europos dailės technikų, žanrų ir siužetų rinkinį. Tačiau menininkus, kuriuos priskiriame naujiesiems seniesiems meistrams, be meistriškumo, pirmiausia vienija temų aktualumas. Šiuolaikinis menas senųjų meistrų kalba yra netikėtas ir kontrastingas.

Neokaravadžistas Jevhenas Ravskis ir mistikas bei konceptualistas Volodymyras Kostyrko dirba Lvive. Charkivui atstovauja įtakingas grafikas bei instaliacijų autorius Pavlo Makovas ir figūratyvo tapytojas Artemas Volokitinas.

Šiame projekte pristatoma šių keturių menininkų – Ukrainos naujųjų senųjų meistrų atstovų – kūryba“, – rašo kuratorius Pavlo Gudimovas, Kyjivo meno centro „Ya Gallery“ įkūrėjas.

Parodos bendraorganizatoriai – Lietuvos dailininkų sąjunga,  meno centras „Ya Gallery“.

Paroda veiks iki birželio 17 dienos.

N-14. Rekomenduojama lankytojams nuo 14 metų. Kviečiame tėvelius, globėjus susipažinti su paroda, nes čia pateiktas turinys gali būti netinkamas vaikams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: