Dailės galerijoje skambės Verbų sekmadienio muzika

Verbų sekmadienis Panevėžio melomanams neįsivaizduojamas be fortepijono muzikos, kurią atlieka žinomas Lietuvos pianistas Andrius Vasiliauskas. Jau daug metų prieš didžiausią pavasario šventę – Velykas pianistas Panevėžio miesto dailės galerijoje surengia savo koncertą.

Tradicija nebus sulaužyta ir šiemet – kovo 29 d. 16 val. Dailės galerijoje vyks koncertas „Verbų sekmadienio muzika“.

Pianistas A.Vasiliauskas koncertui sudarė originalią programą, kurioje skambės ir įdomūs, retai atliekami klasikos kūriniai, ir šiuolaikinių kompozitorių opusai. Pianistas Panevėžyje atliks kompozitorių W. A. Mozarto, M. Szymanowskos, St. Moniuszkos, J. Sibeliaus, A. Bražinsko,
S. Vilkos, S.Bortkiewicziaus kūrinius.

Pasak Maestro, iš visos programos atskirai reikėtų paminėti jauną ukrainiečių kompozitorių S.Vilką. 2012-aisiais, kada buvo minimos kompozitoriaus, poeto, filosofo, muzikologo Johno Cage‘o šimtosios gimimo metinės, S.Vilka lankėsi vasaros kūrybinėje stovykloje Druskininkuose ir ten sukūrė nuostabų opusą „Meditation on the John Cage’s name“. Šis kūrinys skambės koncerte Panevėžyje.

A.Vasiliauskas yra H.Ellerio konkurso Taline ir M.K. Čiurlionio konkurso Vilniuje laureatas. Pianistas koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje, Danijoje, Italijoje, Suomijoje, Izraelyje, Lenkijoje. Atlikėjas yra dalyvavęs tarptautiniuose festivaliuose Kaune, Šiauliuose, Leipcige (Vokietija).

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: