Dainos ir šokiai – Lietuvai

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – džiaugsminga ir viltinga šventė, mokanti branginti svarbiausią žmogaus ir tautos vertybę – laisvę. Ši šventė buria žmones, bendruomenes ir kviečia pajusti, kad Lietuva – tai mes visi. Lietuvos gimtadienį jo išvakarėse ignaliniečiai šventė kultūros centre. Buvo pasidžiaugta gražiais drąsių žmonių poelgiais ir puikia menine programa.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtą  šventinį koncertą ,,Su meile širdyse“ eilėmis ir šokiais pradėjo Ignalinos meno kolektyvai ir jaunasis solistas Mantas Bendorius, kartu su visais šventėje dalyvavusiais giedojęs Lietuvos valstybės himną. Šokėjai dovanojo tikrai įspūdingą ir  jaudinančią kompoziciją, išaukštinusią tėvynę, šeimą, meilę,  vienybę…

Istoriškai svarbios ir jaudinančiai džiugios šventės išvakarėse ignaliniečius  sveikino rajono savivaldybės meras Justas Rasikas. Jis linkėjo gražių ir šviesių dienų, taip pat kvietė branginti šalies laisvę, kuri šiandienos pasaulyje atrodo tokia trapi. ,,Negalvokime, kas gali blogo įvykti, geriau galvokime, ką galime gero padaryti“,– kalbėjo meras ir džiaugėsi galėdamas pasveikinti ypatingus žmones bei padėkoti už jų drąsius ir ryžtingus poelgius.

Mero padėka ir specialiu suvenyru ,,Už nuopelnus žmogui ir Lietuvai“ apdovanoti trys pareigūnai: Ignalinos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjas Antanas Dervinis – už parodytą dėmesį ir nuoširdžią pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Pareigūnas nebuvo abejingas ir pagelbėjo senolei, kilus gaisrui jos namuose Naujajame Daugėliškyje. Kadangi Antanas Dervinis negalėjo dalyvauti, jo apdovanojimas perduotas kolegei,  rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiajai tyrėjai Jūratei Pernavienei. Taip pat apdovanoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės Puškų užkardos jaunesnioji specialistė Valentina Pupelienė  (ji taip pat neturėjo galimybės dalyvauti, apdovanojimas bus perduotas vėliau), ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos Areštinės ir konvojaus skyriaus vyriausiasis postinis Normantas Černiauskas. Šie pareigūnai išgelbėjo tvenkinyje skęstantį Ignalinos rajono Čepukų kaimo gyventoją.

Po apdovanojimų šiltai sutikti šventės svečiai. Nuotaikingą  programą Ignalinai dovanojo mylimi operos solistai, puikieji Lietuvos bosas ir tenoras – Liudas Mikalalauskas ir Egidijus Bavikinas. Jiems pritarė žaismingasis pučiamųjų sekstetas ,,Brass bravo”. Solistai ir muzikantai kvietė pajusti tarpukario laikų dvasią ir pasiklausyti gerai žinomų Danieliaus Dolskio ir  Antano Šabaniausko dainų „Onytė“, „Lietuvaitė“, „Palangos jūroj“, „Kariškas vaizdelis“…, nusikelti į aristokratiškas senojo laiko koncertų sales, kavines, netgi išgirsti įdomių pasakojimų, juokų, atsakyti į klausimus. Šventė buvo išties smagi, geros emocijos ir scenoje, ir salėje tiesiog liejosi. Na, o žiūrovai dar pakviesti vasario 16 d. kultūros centre pasižiūrėti pasaulį sujaudinusią drąsaus lietuvio istoriją – filmą ,,Šuolis“.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: