Frakcijos KARTU pirmininkas Darius Viržonis

Danų robotikos kompanija tiria kompetencijų centro įkūrimo Panevėžyje galimybes

Liepos 15 dieną Panevėžyje lankėsi danų kompanijos Blue Ocean Robotics įkūrėjas, direktorius John Erland Østergaard bei šios kompanijos dukterinės įmonės Blue Ocean Robotics Lithuania partneris Thomas Solupajev-Ronlev. Tai jau trečiasis šios kompanijos atstovų vizitas Panevėžyje. Ankstesnių vizitų metu verslininkai lankėsi KTU Panevėžio fakulteto robotikos laboratorijoje, Panevėžio mechatronikos centre, pristatė savo įmonę miesto merui bei politikams.

Pasitarime, kuris vyko Panevėžio mechatronikos centre, miesto mokslininkus atstovavo miesto Tarybos narys prof. Darius Viržonis, KTU Panevėžio fakulteto docentas dr. Aurimas Česnulevičius, dalyvavo miesto Tarybos narys Daumantas Simėnas, programos Kurk Lietuvai darbuotojas Vytautas Kalinauskas, KTU Panevėžio fakulteto doktorantai. Buvo sutarta, kad jau rugsėjo mėnesį bus pradėtas sudarinėti Panevėžyje bei Panevėžio regione dirbančių įmonių bei technologijas kuriančių mokslininkų turimų kompetencijų bei kompetencijų poreikio žemėlapis, į kurį bus orientuotas būsimasis kompetencijų centras.

Centro kūrėjai pirminiam veiklos etapui planuoja atrinkti dešimtį Panevėžio įmonių, tapsiančių pagal danišką modelį organizuotos vertės grandinės dalimis. Kompetencijų centro uždavinys bus identifikuoti ir užpildyti Panevėžyje esančias kompetencijų spragas, trukdančias žymiai efektyvesnei įmonių veiklai. Sėkmės atveju ši iniciatyva per keletą metų ženkliai pagyvins ekonominį gyvenimą mieste, padės kurti miesto identitetą ir sukurs naujų darbo vietų technologijų intelektualams.

„Panevėžys pasirinktas neatsitiktinai: čia jau yra unikalios Lietuvos ir tarptautiniu mastu robotikos bei mechatronikos kompetencijos, čia dirba motyvuoti mokslininkai, miesto politikai yra išsakę savo nuostatą modernizuoti miestą, gerinti jo ekonominę ekosistemą.“ – sako prof. D. Viržonis.

Blue Ocean Robotics – tai ne tik tarptautinė robotikos sprendimų įmonių grupė, bet ir autentiškos aukštųjų technologijų verslo aplinkos vystymo metodikos savininkė bei taikytoja. Įkūrusi sėkmingą robotikos kompetencijų klasterį Odense mieste Danijoje (www.odenserobotics.de), danų verslininkai siekia sukurtą vertės grandinės modelį taikyti ir kitose Baltijos jūros regiono šalyse, taip pat ir Lietuvoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: