wallpapers.com nuotr.

Darbo užmokesčio išieškojimas – svarbiausi aspektai

Kiekvienas asmuo, pasirašęs darbo sutartį su darbdaviu ir atlikęs įsipareigotus mėnesio darbus, pagal darbo kodekso įstatymą, turi teisę į atlyginimą, kuris turi būti sumokėtas ne vėliau kaip per 10 kalendorinių darbo dienų nuo mėnesio pabaigos. Darbdaviui laiku neatsiskaitant reikia kreiptis į jį raštu. Jeigu nereaguojama į rašytinį prašymą, darbuotojui padės skolų išieškojimo įmonės.

Darbdavio įsipareigojimai

Darbo santykiuose darbuotojas ir darbdavys turi savo įsipareigojimus. Už atliktą mėnesio darbą darbdavys turi sumokėti atlyginimą, kurio dydis nurodomas darbo sutartyje. Darbdavio įsipareigojimai:

–    Sumokėti atlyginimą vieną ar du kartus per mėnesį, ne vėliau kaip po 10 kalendorinių darbo dienų.

–       Išleisti apmokamų atostogų bent kartą per metus.

–   Atleidus darbuotoją ne dėl jo kaltės, sumokėti 6 mėnesių jo darbo užmokesčio dydžio kompensaciją.

–   Dėl darbdavio kaltės vėluojant atlyginimui, privaloma mokėti delspinigius, kurių dydį nustato socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Jeigu darbdavys neatlieka savo įsipareigojimų dėl atlyginimo mokėjimo, darbuotojui gali likti vienintelis kelias – neišmokėto darbo užmokesčio išieškojimas.

Vėluojantis arba neišmokėtas atlyginimas – kur kreiptis?

Dėl vėluojančios ar neišmokėtos algos, darbuotojui kreipusis raštu į darbdavį ir šiam neatsakius, jam gali padėti darbo ginčų komisija ir skolų išieškojimo įmonės. Tokios įmonės įvairiomis teisinėmis priemonėmis skatina darbdavį sumokėti įsiskolinimus klientui. Taip pat, jos siūlo nupirkti kliento neišmokėtą atlyginimą. Tokia paslauga darbuotojui gali būti puiki išeitis kaip atgauti uždirbtus pinigus iš karto. Sutaupytą laiką skolų išieškojimui, žmogus skirs naujoms darbo paieškoms su stabiliomis pajamomis.

Koks yra neišmokėto atlyginimo išieškojimo procesas?

Skolų išieškojimo įmonės, gavusios reikalingus kliento dokumentus dėl neišmokėto ar vėluojančio darbo užmokesčio, kuo skubiau imasi teisinių procesų, kurie susideda iš šių etapų:

–       ikiteisminis skolų išieškojimas;

–       teisminis procesas;

–       teismo sprendimo vykdymas, kreipiantis į antstolius, priverstiniam atlyginimo išieškojimui.

Darbuotojui svarbu kuo skubiau kreiptis į skolų išieškojimo įmonę, nes tai garantuoja greitesnį pinigų atgavimo procesą. Kartais darbdaviai gudrauja, siūlydami tarpusavio susitarimo sutartį, kurioje nurodomas algos išmokėjimo grafikas. Toks susitarimas gali būti tik laiko gaišimas, kad  darbuotojo  kreipimasis į darbo inspekciją būtų pavėluotas.

Patiriantys sunkumų dėl teisėto darbo užmokesčio gavimo gali kreiptis į patikimą skolų išieškojimo įmonę „Conlex“. Patyrę darbuotojai visada randa teisinių sprendimų ir priemonių savo klientams dėl neišmokėtų atlyginimų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: