Dėl grynųjų pinigų – į kredito unijas

Gintautas Subačius

Ramygala – vienintelis Panevėžio rajono miestas, jame veikia penkios maisto, dvi ūkinių prekių, dvi gėlių parduotuvės, kavinė, kelios įmonės, eilė kitokių ir net valdžios įstaigų. Bet prieš kelerius metus plėšikams pradanginus bankomatą gana dažnai grynųjų gauti tampa misija neįmanoma.

Valdžia postringauja apie atsiskaitymą banko kortelėmis, tačiau apsipirkti turgelyje, sumokėti ūkininkams už apartą daržą ar atvežtas malkas – neįmanoma. Kortelėmis negalima atsiskaityti ir autobusuose. Tas pats ir norint paaukoti bažnyčiai, nes kunigėlis kortelių skaitytuvo neturi…

Ramygaliečiai buvo apsidžiaugę, kai į Seimą Aukštaitijos rinkimų apygardoje kandidatavęs buvęs ramygalietis Lauras Jagminas rinkėjams pažadėjo geresnį pinigų išgryninimą. Tačiau rinkimai praėjo, žadėtojo į Seimą neišrinko, todėl žmonės spėja, kad viskas liks kaip buvę.

Maisto prekių parduotuvėse veikia „Perlo” terminalai, tačiau juose pinigų būna ir iš jų galima „praturtėti” tik tada kai juose kažkas sumoka mokesčius, tačiau gana dažnai ten švilpauja vėjas. Kartais nebūna net iš ko atiduoti euro už laimėtą loterijos bilietą.

Rinkimuose į Seimą dalyvavęs L.Jagminas tikino ramygaliečiams bankomato nežadėjęs, nes kaip buvęs bankininkas teigė žinantis kiek kainuoja jo išlaikymas. Tiesa, bent apytikrės sumos jis neįvardino, motyvuodamas, kad tai komercinė paslaptis. Buvęs kandidatas patikino, jos sprendžiamas klausimas, kad pinigų išgryninimo paslaugos būtų teikiamos Panevėžio kredito unijoje. L.Jagmino žodžiais, pinigų bankomato Ramygaloje, kaip ir kituose mažesniuose rajono miesteliuose tikrai nebus.

Paminėjus apie iki šiol Krekenavoje veikiantį bankomatą, L.Jagminas teigė, jog jis veikia nuo tuomet ten gyvavusios ir atlyginimus pervesdavusios vietos bendrovės laikų. Pašnekovas buvo įsitikinęs, kad ilgainiui ir ten bankomato nebeliks, nes bankui jį išlaikyti neapsimokės. Politikas tikino, kad su kredito unija pavyks susitarti ir jose grynųjų pinigų galės gauti ne vien unijos nariai.

Panevėžio kredito unijos valdybos pirmininkas Kazimieras Antanynas patikino, kad gyventojų (ne politikų) iniciatyva pinigų išgryninimo paslaugos neseniai pradėtos teikti Ramygalos ir Krekenavos unijos skyriuose. Anot jo, nepaisant kai kurių trukdžių, prisijungus prie centrinės Unijos sistemos greitai šiomis paslaugomis galės naudotis ir kitų miestelių, kur yra unijos skyriai, gyventojai. Pinigų išgryninimas jiems kainuos 0,6 proc. Unijos nariams paslaugos bus teikiamos kaip ir anksčiau.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: