Derliaus šventėje pagerbti geriausi rajono žemdirbiai

Rugsėjo 12 d., šeštadienį, Smilgių etnografinėje sodyboje vyko tradicinė, šiemet jau dvidešimtoji, šventė „Derlius 2015“. Ji skirta padėkoti žemdirbiams ir kaimo žmonėms už pagarbos vertą jų darbą, gausų derlių, meilę žemei, tautinių tradicijų puoselėjimą. Šventėje buvo apdovanoti geriausi rajono žemdirbiai, pažangiausi ūkiai.

Saulėta diena, rudens gėrybėmis – gėlėmis, meniškomis vaisių ir daržovių kompozicijomis išpuošta autentiškos XIX a. sodybos aplinka, nuotaikinga tranki Smilgių kapelų muzika šventės dalyvius ir svečius nuteikė jaukiam ir prasmingam bendravimui.

Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vytas Jakubonis sakė, kad kasmet rajone deklaruojamas žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotas – didžiausias šalyje. Šiemet 3 011 pareiškėjų deklaravo daugiau kaip 112 tūkst. ha žemės ūkio naudmenų – 3,92 proc. viso šalyje deklaruoto ploto.

„Jūsų darbštumas, aktyvumas padeda rajonui užimti tvirtas pozicijas žemės ūkio srityje. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija pagal savivaldybių teritorijose esančių ūkių veiklos efektyvumą iš reitinguotų 51 savivaldybės Panevėžio rajonui skyrė 7 vietą“,– gerais rezultatais džiaugėsi vedėjas.

Meras Povilas Žagunis, sveikindamas šventės svečius, pabrėžė, kad žemdirbiškame Panevėžio rajone išauginama net 8 proc. bendro šalies grūdų derliaus.

„Mūsų rajone visos profesijos gerbiamos ir svarbios, bet svarbiausia – žemdirbio. Nors dažnai sakoma, kad ūkyje darbas monotoniškas, tai netiesa. Žemdirbio darbas yra kūrybingas, nes jam niekada nebūna vienodų metų. Žemdirbys yra ne tik nenuilstantis darbininkas, bet ir kūrėjas, jis nuolat turi prisitaikyti prie kintančių metų laikų, įnoringų ir dažnai nepalankių oro sąlygų“, – kalbėjo meras.

Pagerbti rajono ūkininkų atvyko žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

„Lenkiu galvą prieš jus, prieš jūsų darbą ir dėkoju, kad dirbate kaime. Lietuva ir Europa pagrindinį dėmesį skiria žemės ūkiui, nes mes visi gyvename ant žemės ir jūsų rankomis iš žemės išaugintų turtų“,– sakė ministrė.

Pagarbos žodžių ūkininkams negailėjo ir Panevėžio Vyskupas emeritas Jonas Kauneckas.

„Vaikystėje visą vasarą dirbęs kolchoze už gautą atlyginimą teišgalėjau nusipirkti guminius batus. Dėkoju jums, ūkininkai, už pažangą ir už tai, kad jūs tokios neteisybės niekada neleistumėte“,– sakė garbingas svečias.

Ūkininkus taip pat sveikino Seimo narys Antanas Matulas, LR Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas, savivaldos organizatorė rajone Danguolė Kuzmienė, Žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumo narė Angelė Narbutienė, Panevėžio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Vygantas Keturakis, Panevėžio kredito unijos valdybos pirmininkas Kazimieras Antanynas, kt.

Ūkininkams šventėje buvo skirti ne tik padėkos žodžiai, bet ir įvairios nominacijos.

Rajono konkurso „Metų ūkis“ I vietos nugalėtoju šiemet pripažintas Deimantės ir Zenono Astravų ūkis Karsakiškio seniūnijoje. II vieta skirta Raguvos seniūnijoje esančiam Emilijos ir Algirdo Bielinių ūkiui, III – Gražinos ir Remigijaus Margių ūkiui Smilgių seniūnijoje.

Rajono konkurso „Ekologinis ūkis“ pirmuoju nugalėtoju tapo Mindaugas Petrikonis iš Raguvos seniūnijos. II vieta skirta Paįstrio seniūnijoje ūkininkaujančiam Steponui Palumickui, III – Juliui Martinoniui iš Smilgių seniūnijos.

Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos Padėkos raštais apdovanoti rajono žemės ūkio darbuotojai : Karsakiškio seniūnijos ūkininkas Saulius Linkevičius, Naujamiesčio seniūnijos žemės ūkio bendrovės „Liberiškis“ augalininkystės padalinio vadovas Arūnas Kairys, Panevėžio seniūnijos R. Gasiūno agroserviso įmonės savininkas Rimantas Gasiūnas, Upytės seniūnijos ūkininkas Antanas Zopelis, Velžio seniūnijos ūkininkas Valdas Šniuika, Paįstrio seniūnijos ūkininko Raimondo Vitkausko ūkio gamybos vadovas Sigutis Siudikas.

Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmų Padėkos raštais apdovanoti Miežiškių seniūnijos ūkinininkai Tomas Lipnickas ir Kęstutis Rudys.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Padėkos raštu apdovanotas Smilgių seniūnijoje ūkininkaujantis Gintautas Dominas.

Lietuvos Respublikos Žemės ūkio bendrovių asociacijos Padėkos raštais apdovanotos Vadoklių seniūnijos Jotainių žemės ūkio bendrovės buhalterė Genovaitė Samsonienė ir Ramygalos seniūnijos Aukštadvario žemės ūkio bendrovės buhalterė Aldona Žukienė.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Padėkos raštais apdovanotas Ramygalos seniūnijos ūkininkas Valentas Gutauskas.

Panevėžio rajono savivaldybės Padėkos raštais apdovanoti: Krekenavos seniūnijos ūkininkas Arūnas Krasauskis – už sėkmingai vystomą gyvulininkystės ūkį; Paįstrio seniūnijos ūkininko Raimondo Vitkausko ūkio melžimo operatorė Danutė Kučienė – už stropų ir sąžiningą darbą; Paįstrio seniūnijos ūkininko Raimondo Vitkausko ūkio sandėlininkas Jonas Pačekajus – už kruopštų ir sąžiningą darbą; Smilgių seniūnijos ūkininkas Mantas Meškis – už racionalų ūkininkavimą ir gerus ūkinės veiklos rezultatus; Smilgių seniūnijos ūkininkas Andrius Pocius – už šeimos tradicijų tęsimą ir naujų technologijų taikymą ūkyje; Upytės seniūnijos ūkininko Gerimanto Voiškos ūkio melžimo operatorė Ona Vilkauskienė – už sąžiningą darbą; Vadoklių seniūnijos ūkininkas Vitalijus Mackevičius – už sėkmingą ūkio vystymą, pilietiškumą ir paramą seniūnijai.

Žemdirbiams buvo įteikta ir keletas netradicinių apdovanojimų, dėl kurių nevyko konkursai, tačiau kurių darbas yra labai svarbus ir reikalingas.

„2015 metų staigmena“ – tokią nominaciją pelnė Karsakiškio seniūnijos ūkininkas Ramūnas Petronis, šiais sudėtingais pieno ūkiams laikais iš augalininkystės perėjęs į pienininkystę.

Už pavyzdingą melioracijos įrenginių priežiūrą padėka ir dovana – Karsakiškio seniūnijoje ūkininkaujančiam Antanui Jackevičiui.

Už darbštumą, gamybos ir aplinkos tvarkymo darną ir ateities vizijas įvertinti Karsakiškio seniūnijos ūkininkai Tomas ir Zenonas Astravai.

Už natūrinio ūkio puoselėjimą neliko nepastebėta Miežiškių seniūnijoje ūkininkaujanti Salomėja Skaržauskienė.

Žemdirbys seniūnijos ir bendruomenės pagalbininkas – tokio įvertinimo nusipelnė Naujamiesčio seniūnijos ūkininkas Kęstutis Ragažinskas.

Už profesionalumą ir nuoširdumą dirbant su žemdirbiais apdovanota Upytės seniūnijos seniūno pavaduotoja Laimutė Šaknienė.

Aktyviausio 2015 metų bitininko vardą pelnė Vaidas Arbutavičius.

Už kaimui paskirtą gyvenimą įvertinti Upytės seniūnijos Ėriškių žemės ūkio kooperatyve besidarbuojantys Marytė ir Povilas Nemaniai.

Po oficialiosios dalies šventės dalyvių ir svečių laukė pramogos – dainos, šokiai, vaišėmis nukrauti stalai. Meras P. Žagunis pjaustė ir visus vaišino šventės rėmėjų dovanotu keptu šernu.

Kiekviena seniūnija pasistatė ir originaliai išpuošė savo palapines, į kurias kvietė užsukti prisėsti prie vaišėmis nukrautų stalų, pabendrauti, kartu užtraukti dainą.

Šiemet žemdirbių šventėje sulaukta daugiau nei įprasta užsienio svečių. Joje dalyvavo užsienio savivaldybių partnerių delegacijos iš Gruzijos, Rumunijos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos.

 

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: