Dirbtinio intelekto galimybės telefone: nuo ilgiau veikiančios baterijos iki vaizdų atpažinimo

Jeigu manote, kad jūsų išmaniojo telefono sparta priklauso tik nuo procesoriaus galingumo ir operatyviosios atminties, labai klystate. Įdiegus koprocesorių, kuris palaiko dirbtinio intelekto algoritmus, galima labai neįprastai, bet iš esmės pagerinti telefono našumą. Tai pirmoji pasaulyje padarė bendrovė „Huawei“, pristačiusi savo naująjį flagmaną „Mate 10 Pro“ su integruotu dirbtiniu intelektu.

Du būdai, kaip pagreitinti telefono veikimą

Paspartinti telefono veikimą per trumpesnį laiką galima dviem būdais. Pirmasis – viską daryti greičiau, o antrasis – atlikti mažiau veiksmų. Prietaisą paspartinti labai paprasta, tačiau taikant šį metodą, netrukus susiduriama su fizinėmis kliūtimis, kurias sunku įveikti, be to, sunaudojama kur kas daugiau energijos, taigi sukuriamas karščio perteklius.

Ne toks akivaizdus ir sunkesnis, tačiau daug veiksmingesnis būdas – sumažinti veiksmų, atliekamų vykdant konkrečią užduotį, skaičių. Ką tai reiškia?

Pavyzdžiui, pamėginkite surasti pripučiamą paplūdimio kamuolį kambaryje, kuriame stovi daugybė skirtingų spintų, spintelių, stalčių ir dėžių. Jūs galite nuosekliai atidaryti visas dureles, ištraukti visus stalčius ir patikrinti kiekvieną dėžę – anksčiau ar vėliau būtinai rasite pamestą kamuolį, nors tam teks sugaišti marias laiko ir įdėti daug pastangų. Tačiau galite pasielgti išmintingiau ir apieškoti tik tas spinteles, kurios yra tokios formos ir talpos, kad į jas galėtų tilpti pripūstas kamuolys. Taip jums nereikės ieškoti daugelyje vietų, bet užteks patikrinti tik keturias ar penkias spintas. Taigi darbą atliksite kur kas greičiau ir sutaupysite daugybę energijos, nors dėžes ir stalčius atidarysite nė kiek ne greičiau.

Kodėl įprastai telefonų gamintojai renkasi lengvesnį kelią?

Antrasis būdas mums atrodo visiškai natūralus, nes būtent taip dirba mūsų smegenys, tačiau, atlikdamas tą pačią užduotį, kompiuteris taikys pirmąjį metodą, nes mūsų mąstymo būdas jam per sudėtingas. Esmė ta, kad norint atmesti visas vietas, į kurias kamuolys netilptų, būtina suprasti skirtingų objekto ir jo aplinkos savybių tarpusavio ryšius. Jūs turite žinoti kamuolio ir spintelių matmenis, suprasti, kad kamuolys netilps į dėžę, jeigu ji yra per mažo aukščio, nors jos tūris ir pakankamas.

Žmogaus smegenys gali beveik akimirksniu apdoroti visus šiuos duomenis ir jų tarpusavio ryšius, tačiau kompiuterio programoms tai yra labai sunki užduotis. Todėl visai nekeista, kad, norėdami paspartinti programą arba operacinę sistemą, gamintojai renkasi lengviausią kelią ir tiesiog įrengia spartesnį procesorių. Tačiau, kaip jau minėta, tai veda į aklavietę – kartu su procesoriaus našumu padidėja energijos sunaudojimas ir karščio išskyrimas, o tai trumpina išmaniųjų telefonų baterijos naudojimo trukmę, be to, pakyla procesoriaus temperatūra, taigi, būtina vėl sumažinti procesoriaus našumą, kad jis neperkaistų.

Neribotos dirbtinio intelekto galimybės

Įprasta kompiuterių programinė įranga, pavyzdžiui, šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose įdiegtos operacinės sistemos, išties negali susidoroti su užduotimis, kurias atliekant būtina suvokti daiktus ir įvykius bei jų tarpusavio ryšius. Tačiau kai kurios programos, pavyzdžiui, nuolat tobulinamos besimokančių mašinų ir dirbtinio intelekto technologijos, savaime veikia panašiai kaip mūsų smegenys.

Supratusi, koks didelis dirbtinio intelekto (DI) potencialas, bendrovė „Huawei“ ėmė tyrinėti DI ir jo galimybes iš pagrindų keisti išmaniuosius telefonus. Šio darbo rezultatas – „Huawei Mate 10 Pro“ – pirmasis pasaulyje išmanusis telefonas, kuriame įdiegtas neuroninis procesorius – neuroninis tinklo paspartinimo lustas, leidžiantis šiam prietaisui taikyti pažangius besimokančių mašinų algoritmus.

Neuroninio procesoriaus palaikomos dirbtinio intelekto funkcijos leidžia optimizuoti beveik kiekvieną išmaniojo telefono naudojimo aspektą. Mokydamiesi iš naudotojo elgesio, šie procesoriai gali numatyti, kokių programų prireiks, iš anksto įkelti jas į atmintį ir optimizuoti jų darbą. Taip pat jie gali „užmigdyti“ arba išjungti nereikalingus procesus – taip sutaupyti energijos ir pagerinti našumą.

Be to, procesoriai geba nustatyti ir atpažinti kameros matomus objektus, pasirinkti geriausius fotografavimo nustatymus arba per sekundės dalį nuspręsti, kaip geriausia nustatyti automatinio fokusavimo sistemą, kad būtų galima užfiksuoti judantį objektą ir gauti puikią nuotrauką. Įrengus neuroninį „Mate 10 Pro“ procesorių, milžiniškoje duomenų bazėje galima ieškoti paveikslėlių iki 25 kartų greičiau, negu naudojantis prietaisais, kuriuose įdiegti įprasti algoritmai ir procesoriai.

Dirbtinio intelekto galimybės neribotos – kadangi neuroninis procesorius paspartina darbą, jį naudojant galima pagerinti beveik visas išmaniojo telefono savybes: baterijos naudojimo laiką, įkrovimo greitį, programų našumą, balso aiškumą kalbantis telefonu, nufotografuotų vaizdų kokybę ir kt. DI technologija leidžia geriau atlikti kiekvieną užduotį, todėl visi turimi ištekliai panaudojami optimaliai, o prietaisams, kuriuose šis procesorius neįrengtas, tai būtų neįveikiama užduotis.

Apie „Huawei“ vartotojų verslo grupę

Bendrovė „Huawei“ savo paslaugas teikia daugiau kaip 170 šalių, o bendrovės paslaugų ir produktų pirkėjai sudaro trečdalį viso pasaulio gyventojų. 2016 m. bendrovė užėmė trečią vietą pasaulyje pagal parduodamų išmaniųjų telefonų skaičių. „Huawei“ turi 16 mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrų, veikiančių JAV, Vokietijoje, Švedijoje, Rusijoje, Indijoje ir Kinijoje.

Bendrovės vartotojų verslo grupė – vienas iš trijų „Huawei“ verslo padalinių, veikiančių išmaniųjų telefonų, mobiliųjų plačiajuosčio ryšio įrenginių, namų įrenginių srityse ir teikiančių debesijos paslaugas. Turėdama daugiau kaip 20 metų patirtį telekomunikacijų srityje, kurią leido įgyti pasaulinis kompanijos tinklas ir verslo partneriai, „Huawei“ vartotojų verslo grupė siūlo naujausias technologijas ir technologinės pažangos džiaugsmą žmonėms visame pasaulyje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: