Diskusijoje apie sveikatos draudimą dalyvavo gimnazistai sportininkai

Po maždaug pusmečio pertraukos Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (Panevėžio TLK) vėl apsilankė mokiniai. Privalomas kaukių dėvėjimas ir saugumo taisyklių laikymasis netapo kliūtimi  keliems Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos abiturientams atvykti į ligonių kasą paklausti aktualių dalykų apie privalomąjį sveikatos draudimą ir sužinoti tai, ką svarbu įsidėmėti  į savarankišką gyvenimo kelią besiruošiantiems asmenims.

          Mokiniams ir juos atlydėjusiems mokytojams kalbėta ne tik apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD), Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarbą, PSD principus ir draudimo galimybes baigus mokyklą, studijuojant. Svečiai įgijo šiek tiek žinių apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto sudarymą bei jo išlaidas, susipažino su Panevėžio TLK veikla.

Atvykusiesiems papasakota, kaip ligonių kasos veikia, kaip apmokamos gyventojų sveikatos priežiūros paslaugos ir kiek joms išleidžiama PSDF biudžeto lėšų, dėl ko PSD sistemoje svarbu išlaikyti visuotinumo ir solidarumo principus.

Mokiniai supažindinti su valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijomis, PSD nepertraukiamumo svarba, mokinių ir studentų PSD detalėmis, jiems aiškinta apie draudimo sąlygas per papildomą mėnesį, kaip išvengti žalos PSDF biudžetui.

 Pažymėta, kad baigus mokyklą ar dienines studijas, jauniems žmonėms reikės išmokti  rūpintis savo sveikatos draudimu taip, kad jie netaptų skolingi dėl laiku nesumokėtų PSD įmokų ar nemokamai be pagrindo gautų sveikatos priežiūros paslaugų. Atkreiptas dėmesys į ESDK galiojimo principus, jos teikiamą naudą keliaujant po kitas Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės šalis, kalbėta apie studijas ir sveikatos draudimą Jungtinėje Karalystėje po jos išstojimo iš ES.  

Pasiklausę aktualios informacijos, mokiniai ir jų pedagogai noriai įsijungė į diskusiją apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, gydymosi kainas ir pan. Jie klausė, ar galima gauti  brangiau kainuojančias sveikatos priežiūros paslaugas nei yra sumokama PSD įmokų, ar teisinga, jei gydymo įstaigose liepiama patiems pacientams nusipirkti švirkštų, lašinių sistemų, stebėjosi, kodėl patys gydytojai registruoja pacientus pas konsultantus, nors tai nėra būtina ir pan.

Svečiams paaiškinta, kad gaunamų sveikatos priežiūros paslaugų kiekis apdraustiesiems PSD nepriklauso tiesiogiai nuo gyventojų sumokamų PSD įmokų: tie, kurie gali prisidėti daugiau prie PSD sistemos finansavimo, tai ir daro tam, kad visi sergantieji, kai jiems reikia, gautų reikiamą gydymą ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas.

Mokiniai ir mokytojai informuoti, kad medicinos pagalbos priemonių gyventojams pirkti nereikia, šiomis priemonėmis turi būti apsirūpinusios pačios gydymo įstaigos. Mokėti reikia tada, kai savo noru pasirenkamos brangiau kainuojančios procedūros, paslaugos, vaistai ar pan., ir tada mokamas kainų skirtumas, susidaręs tarp gydymo įstaigos siūlomų procedūrų, paslaugų, vaistų ir paciento pasirenkamų. Mokėti reikia, jei paslaugas pageidaujama gauti greičiau, jos pasirenkamos ne gydytojui paskyrus, o pačių pacientų pageidavimu. Atsakyta ir į kitus klausimus.

Po diskusijos svečiams organizuota momentinė viktorina, patikrinant jų žinias apie sveikatos draudimą, ligonių kasų veiklą ir kt.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: